Rzeka Sanka -PZW Kraków

/ 2 komentarzy / 8 zdjęć
  • konto usunięte

 

Okręg PZW Kraków
Pstrąg

Rzeka Sanka łowisko należące do Okręgu PZW w Krakowie .Symbol łowiska WG 2 Sanka-od granicy rezerwatu przyrody „Dolina Mnikowska „ do mostu drogowego na trasie Kraków-Liszki woda górska przynęty sztuczne i roślinne .Opisuję łowisko od momentu zaznaczonego na mapie gdyż wyżej rzeczka jest na tyle mała że nie ma co się tam zapuszczać .Głównym przedstawicielem żyjącym w rzece Sance jest Pstrąg Potokowy który niestety nie osiąga tu niewiarygodnie wielkich rozmiarów .Rzeka jest płytka choć po ostatniej powodzi w 2010r. pojawiły się głębsze bełty do 1,5m .Nad brzegami Sanki wpadniemy na liczny młody drzewostan który porasta brzegi rzeki i bardzo dobrze studzi nasze zapędy wędkarskie :) przez co uniemożliwia wyciągniecie pstrążków które znajdują tam miejsce spokoju i wytchnienia. Co pewien czas schodząc w dół rzeki natkniemy się na pozostałości budowli prawdopodobnie spiętrzających wodę w rzece .Dziś te budowle są nieczynne lecz pozostałe po nich wodospady i miejsca za nimi tworzące głębsze rynny warto obłowić gdyż mogą skrywać większego Potokowca . Dużym problemem który spotkamy nad wodą są strome brzegi utrudniające podejście pstrągów .Woda w rzece jest czysta i dlatego oko wędkarza zaopatrzone w polaroidy jest w stanie wypatrzyć z dala P. potokowego bytującego w tej wodzie na nasze nieszczęście b .często ze wzajemnością ;)
.Dno rzeki jest kamienisto-żwirowe ,żwirowo-piaszczyste a za mostem Cholerzyn – Liszki nawet piaszczysto-muliste.
Do tego właśnie miejsca zalecałbym stosowanie blaszek od 00 -0- do 1 gdyż woda tam jest płytsza niż za mostem . Zchodząc w dół rzeki za mostem Cholerzyn –Liszki rzeka zmienia swój charakter staje się węższa za to głębsza tu lepiej zastosować woblery pstrągowo - kleniowe akcja takiego woblera w tej głębszej wodzie na pewno nie zostanie bez odpowiedzi .Odcinek który opisuje od miejsca zaznaczonego na mapie do mostu drogowego na trasie Kraków – Liszki z powodzeniem można obłowić w 2 do 4 godzin. Polecam ten odcinek dlatego ze można tam odpocząć od zgiełku miasta , odcinek ten jest z dala od jakichkolwiek zabudowań i domostw .Co do ekwipunku wędkarskiego zalecam gumiaki lub wodery , przynęty wszystkie spinningowe dostosowane do połowu pstrąga oczywiście ;) Wędziska 2,4-3M będą optymalne co do gramatury typowe pstragówki . Ja w zimie stosuje wędkę 7-21g tylko dlatego że ma większe przelotki i za szybko nie zamarza w lecie do 12g.Zdjęcia pochodzą z ostatniej wyprawy na Sanke koniec lutego-2011 kiedy to złowiłem 3 kropki w tym jednego miarowego.Pozdrawiam i zapraszam wszystkich zapaleńców pstrągowych wypraw do spróbowania swych sił na Rzece Sance.Zarybianej przez PZW Okręg Kraków.


Rzeka Sanka -PZW Kraków opis łowiska:

Akwen: Rzeka Sanka »
GPS: N 50o 2' 46" E 19o 45' 3"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Krakowski » Gmina: Liszki
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kraków » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kraków 2023r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z regulaminem PZW w Krakowie.
Noclegi w pobliżu: Zabierzów - meteor
Tagi łowiska: MAŁOPOLSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Kraków

 

4.5
Oceń
(10 głosów)

Rzeka Sanka -PZW Kraków mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

jujus5jujus5
0
Fajnie opisane,na piateczke, znam Sanke od dziecka,mieszkajac w Bielanach na osiedlu czesto chodzilismy z kolesiami sie kąpac przed jazem,pamietam moj ojciec lowil tam wtedy piekne teczaki tylko to bylo jakies 35 lat temu, to wyobraz sobie co to byla za piekna rzeka,super.
(2011-03-01 15:58)
DelTor0DelTor0
0
Fajne sa takie male rzeczki, szczegolnie jak zachowuja dziki charakter :) Zdjecia bardzo ladne, az chce sie chwycic za wedke :D  (2011-03-12 12:10)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy