Rzeka Skora

/ 6 komentarzy

Rzeka Skora liczy 47 km długości. Źródła Skory leżą na Pogórzu Kaczawskim na wysokości 370 m n.p.m. w okolicach wsi Bełczyna i Sokołowiec w powiecie złotoryjskim. Długość zlewni Skory wynosi 48,6 km, a jej powierzchnia 278 km2.

Skórę charakteryzuje duża zmienność stanów i przepływów typowa dla rzeki górski. Rzeka wypływa z Gór Kaczawskich, płynie przez Pogórze Kaczawskie i Równinę Legnicką. Wpada do Czarnej Wody. Moj ulubiony odcinek od miejscowosci Pielgrzymka do miejscowosci Zagrodno liczy około 10 km. Na odcinku tym 'zapięcie'kompletu potokowców długości powyżej 35-40 cm nie jest wielkim wyczynem. Zdarzało mi się wyciągnąć komplet ładnych pstrągów z jednego 'dolka'. Na znakomite wyniki mogą tu liczyć muszkarze, gdyż Skora obfituje w liczne pogłowie lipienia. W miejscowości Zagrodno, na wysokosci komisariatu policji można też 'zaciąc' sporej wielkości klenia.Rzeka Skora opis łowiska:

Akwen: Rzeka Skora »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Dolnośląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2022r »)
Regulamin połowu:przynety sztuczne
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Legnica

 

4.3
Oceń
(28 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

romazdaromazda
0
Po takim opisie na 100% odwiedzę tą rzekę!!! Narazie 5 gwiazdek ;) (2009-01-06 12:59)
pienio81pienio81
0
chetnie sprobuje swoich sil na tej slicznej z opisu rzeczce.takie rzeki to skarby.pozdrawiam (2009-03-02 20:09)
ramonesramones
0

Bzdura!!!

Od kilku lat na Skorze trudno jest złowić miarka!!!

Kiedyś się śmiałem, że złowiłem w ciągu dnia 3 i pół metra bieżącego (3,5 mb) pstrąga potokowego.Owszem, tyle złowiłem, ale pstrągi były w rozmiarach od kilkunastu do dwudziestu paru centymetrów. To miało miejsce kilka lat temu, wcześniej rzeka, a właściwie to mini-rzeczka a najtrafniejsze określenie - potok została struta i płynęły nią 50-taki.

Fajne miejscówki pod "Garbatym Mostem" w Uniejowicach, pod Remizą Strażacką czy obok kościoła pod murkiem oporowym są puste!!!

A miejscowi menele tylko się skarżą, że w Skorze nie ma ryb, bo nawet ich koledzy z PZW łowią na robala bądź siatkami :-)

Już mam dość słuchania takich nędznych opowieści!

Nie napisałem tego po to, żeby Was zniechęcić, bo to "mój potok". Wcale nie mój, bo mam do niego ok. 50 km. Napisałem to po to, że szkoda prądu (czasu, siły i energii).

P.S. 1-szy dzień świąt wielkanocnych 2010 - złowiłem jednego dwudziestaka.

Dajmy im odpocząć, niech dorosną, szkoda prądu przez najbliższe 2, 3 lata.

Pozdrawiam.

(2010-04-19 12:14)
SiwyDymSiwyDym
0
Bardzo dokładny opis miejscówek.Może w czasie urlopu uda mi sie odwidzić tą rzeke.Super,że wystepuje w niej taka ilość ryb bo to świadczy o dobrym zarzadzaniu rzeką co nie wszędzie sie zdarza
(2010-11-19 13:52)
u?ytkownik26041u?ytkownik26041
0
kolejna ładna rzeczka chetnie bym na niej po wedkował moze kiedys znow za witam w tych rejonach to sie po spininguj ***** (2011-01-24 14:40)
forelle15forelle15
0
na poczatku lat 90-tych bylem na Czermnicy(gorny bieg Skory kolo Jastrzebnika), chlopak ktory tam pasl krowy powiedzial mi, ze dzien wczesniej odlowiono duze ilosci pstraga pradem i zaladowano do beczek na Zuku, bylo to w pazdzierniku, jak pstrag poszedl tam na tarlo(nie lowilem), ta mala rzke traktuje sie jako zrodlo zarybieniowe, takze staw w Pielgrzymce robi swojei "urbanizacja " wsi, tam gdzie wpadal do Skory kolo mlyna piekny potoczek z gleboczkami metrowymi , soja dzis domy a potoku nie ma, takze regulacja potoku na lakach miedzy Wojcieszynem a Nowymi Lakami zrobila swoje , w latach siedemdziesiatych polmetrowych potokowcow bylo tam zatrzesienie, no i chemia (detergenty) robia swoje, splywa to z gospodarstw do wody i ginie kielz zdrojowy np, nawozy z pol takze, ta przepiekna rzeczka, nad ktora w palacu W Pielgrzymcemieli kwatery glowne Fryderyk Wielki, krol Prus,ksiaze Wallenstein, general pruski Brühl, ktoremu udalo sie po raz pierwszy pokonc wojska napoleonskie, Skore wykorzystywal przy kwaterowaniu jako naturalna twierdze (duzo o tym potoku w literaturze niemieckiej historycznej), ale i tak trzyma sie jakos dzielnie, w Ilance w lubuskiem(gdzie mieszkam) slynacej w Polsce z pstragow, juz ich prawie nie ma, a rzeka podobna (2012-01-12 13:14)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy