Rzeka Warta i starorzecza

/ 2 komentarzy / 7 zdjęć
Solec Wlkp. to nie duża miejscowość położona w Wielkopolsce. Można do niej dojechać samochodem jadąc krajową „ 11” lub pociągiem na linii Katowice – Poznań. Samo łowisko to rzeka Warta i jej starorzecza a wszystko to położone w malowniczym terenie wśród lasów, rozległych łąk i pól uprawnych. Warta toczy swe wody wśród tych osobliwości przyrody spokojnie, tworząc liczne zakola i rozlewiska. Występują tu również tz. „ostrogi” lub „główki” betonowe i kamienne pomiędzy którymi tworzą się baseny spokojnej wody. Rzeka to królestwo leszcza, jazia oraz krąpia. Są okresy że połowimy płoć, co raz częściej można złowić brzanę. Starorzecza ( staruchy ) to tz. „kicha” czyli zbiornik o kształcie podłużnym , drugi kształtem zbliżony do koła. Zbiorniki obdarzą nas ładnym linem oraz karasiem złocistym i srebrnym. Żyje w nich duża populacja płoci, leszcza, wzdręgi. Baseny między ostrogami, rozlewiska i zakola to również kapitalne miejscówki na bolenia który w nich króluje o zmierzchu złowimy sandacza a podczas nocnej zasiadki trafimy na wąsatego. Duża populacja okonia ucieszy spinningistów lubiących połowić trokiem bocznym ( paproszki ) a dość licznie występujące szczupaki zadowolą brać spinningową łowiącą trochę ciężej. Nad wszystkie te łowiska można dojechać bezpośrednio samochodem, można rozbić namiot i rozkoszować się przyrodą oraz efektami swojego wędkowania. Dla bardziej zamożnych polecam gospodarstwo agroturystyka jazda konna z noclegami – pokoje 2, 3, lub 4 osobowe oraz dodatkowe atrakcje tj: stawy rybne, grill, korty tenisowe, jazda konna.

Osobiście polecam.

Gospodarstwo Agroturystyczne

Stefan Kleczewski

Solec Wlkp.

Ul. Kościelna 50

63 – 023 Sulęcinek

Tel./fax. ( 061 ) 285 15 37Rzeka Warta i starorzecza opis łowiska:

Akwen: Rzeka Warta: Pyzdry - Luboń »
GPS: N 52o 5' 52" E 17o 19' 39"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2022r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Zaniemyśl - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Poznań

 

3.8
Oceń
(13 głosów)

Rzeka Warta i starorzecza mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

z@melaz@mela
0
SOlec ten odcinek rzeki jest wg mnie najlepszy na którym kiedykolwiek byłem , ładne miejsca które wydająsie byc głebokie . Ostatnio byłem w miejscu widocznym na 2 fotce a dokladnie w oodali na ostatniej głowce przed skarpą i polowałem na wąsatego ale same przedszkolaki pobierały a po 2 bardzo glosnych wybuchach brania ustały :/ . Zamierzam ten odcinek warty odwiedzac dosyc często a głównie ze spinerem. (2008-08-06 21:39)
z@melaz@mela
0
Temat łowiska dałbym Solec Wlkp (warta i starorzecza) i na mapie przydałoby sie zmienic lokalizacje ten odnośnik aby byl po drugiej stornie rzeki , wiadomo szczegóły ale dosyć ważne dla ludzi nie znających łowiska i miejscowości . (2008-08-10 13:56)

skomentuj ten artykuł