Rzeka Warta od ul.Hetmańskiej do Starołęki

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


Witam kolegów po kiju
Zapraszam Was serdecznie do Poznania.Na miejski odcinek Warty pomiędzy mostem Przemysła I a mostem kolejowym na Starołęce.A więc opisywany odcinek znajduje się w góre rzeki niż najpopularniejszy na wysokości Rataj,czyli ten gdzie rozgrywane są często i gęsto zawody.Ale do rzeczy.Pomimo że opisywany odcinek znajduje się niemal w centrum miasta mamy tu doczynienia z dziką przyrodą.Brzeg od strony Nowego Miasta jest trudno dostępny porośnięty gęstymi zaroślami po stronie Dębca jest nieco łatwiej z tym że tu zaczyna się strefa ochronna UJĘCIA WODY DLA MIAST POZNANIA.Przy wysokim stanie wody łowić możemy na bardzo ciekawym łowisku tuż przy moście Przemysła I u wejścia do portu dla barek,ale tak jak zaznaczyłem woda musi być wysoka.Obecnie co widać na zdjęciach przez wejście można przejść suchą stopa choć na spadzie piaszczystej łachy grasują spore bolenie.W samym porcie w pogodne słoneczne dni obserwować możemy sztuki nawet do 3 kg. ale na obserwacji raczej sie kończy gdyż z wysokiego około 3 metrowego umocnionego brzegu szans nie mamy.Port można obejść i trafiamy idąc w stronę Starołęki na liczne kamieniste choć niezbyt dłudie główki.Pomiędzy nimi klatki gdzie nurt zawraca i wije się tworząc ciekawe głęboczki.Przy normalnym stanie wody przy niektórych główkach woda ma nawet 7 metrów głębokości.Na brzegu tym znajdują się zakłady przemysłowe które wybetonowały brzegi przy zrzutach wody.Ale nie omijajmy tych miejsc.Można tam spotkać spore stada okoni.Jest też metalowy pomost na wysokości zakładów STOMIL.I moim zdaniem jest to najlepsze miejsce na drapieżnika.Przy pomoście znajduje sie coś na kształt studni.Budowla ta zalewana jest przy wiosennych wysokich stanach wody,corocznie gdy woda opada jest czyszczon przez płetwonurków i corocznie wyciągane są niej uwięzione kilku kilowe sumy i szczupaki.Warto tu zasadzić się z dużym żywcem.Brzeg od strony Dębca jest bardziej dostępny.Nie ma tu główek jest on prosty ale co rusz w wodzie znajdują się zwalone drzewa stanowiące idealną kryjówke dla ryb.Dochodząc do mostu kolejowego na Starołęce trafiamy na olejne ciekawe miejsce.Od strony Dębca silny nurt wymył głębokie koryto sąsiadujące z wypłyceniem tuż za filarem.Często widać tu grasujące drapieżniki i fontanny drobnicy strzelające w powietrze.
Podsumowując odcinek ten oferuje wiele atrakcji zarówno dla spiningisty jak i dla zwolenników łowienia na grunt.Waszą zdobyczą mogą tu paść :Leszcze,sumy,szczupaki,okonie oraz płocie i bardzo sporadycznie sandacz.
Nie zdziwcie się jak w czasie wędkowania na brzegu od strony Rataj spotkacie bobry które sieją spustoszenie w tutejszym drzewostanie.
Proponuje również uważać na siebie w okoloicy mostu na Starołęce gdzyż jest to miejsce uczęszczane przez miejscowy "kwiat społeczeństwa w celu wychylenia paru głębszych"


Rzeka Warta od ul.Hetmańskiej do Starołęki opis łowiska:

Akwen: Rzeka Warta: Luboń - Oborniki »
GPS: N 52o 22' 24" E 16o 55' 56"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2022r »)
Regulamin połowu:Zasady połowu zgodne z Regulaminem PZW
Noclegi w pobliżu: Poznań - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Poznań

 

4.3
Oceń
(9 głosów)

Rzeka Warta od ul.Hetmańskiej do Starołęki mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

agawa-ogrodyagawa-ogrody
0
całkiem trafnie opisałes ten odcinek, ja rówmież niepolecam samotnego wedkowania wieczorem od strony rataj. Łowisko dość rybne ale zmienne i niepewne, dużo pozostawionych smieci.
Łowiłem tam ładne bolenie a w grudniu mialem na spin kilka ładnych okoni i jazia, słyszałem takze o złowieniu brzany ale czy t prawda to niewiem
(2009-01-22 11:23)
przemas1przemas1
0
ja również polecam ten odcinek sam na nim łowię i w ubiegłym roku miałem przyzwoite efekty wystarczy zobaczyć mój profil,a jesli chodzi o brzanę to z opowiadań nie słyszałem i nie widziałem przez 5 lat wędkowania na tej wodzie więcej się słyszy o sumach (2012-08-13 14:32)
Strati008Strati008
0
Panowie, wpiszcie sobie na you tubie: "Vargas na rybach nad wartą". To właśnie ten pan wyciągnął tam brzanę i to całkiem ładną. Pozdrawiam i życzę połamania kijów. (2012-11-02 15:01)
Maurycy27Maurycy27
0
Ja mieszkam na Armii Krajowej i dość często wędkuje na tym odcinku.Trzeba przyznać że dominuje szczupak i sum .Ale sum duży przesiedziałem troche nocke w tym roku i było widać i słychać jak goniły za rybką i to bardzo duże sumy.Z leszczem jakoś nie mogę sobie poradzić.Sandacz jest bo gonią w nocy ale nie nastawiałem się.Czekam jak się zrobi zimniej. (2014-09-30 22:07)

skomentuj ten artykuł