Rzeka Warta wieś Rogusko

/ 3 komentarzy / 6 zdjęć


Łowisko, które chcę Wam opisać to rzeka Warta koło wsi Rogusko. Jest to odcinek Warty, gdzie równie dobrze można ustawić na białą rybę i drapieżnika. Ja opiszę pod wzgłędem ryb drapieżnych.

Zaraz pod mostem kolejowym znajduje się kamienna opaska mająca długość około 300 metrów, przy której ustawiają się klenie i jazie. Łapię je na woblery i małe obrotówki. Bardzo często przynętę atakują okonie, które stoją poniżej kleni w kamieniach. Zdarza się, że gdy klenie nie żerują, zakładam twistera polując na okonie. Bardzo często następuje atak pięknego jazia własnie na twistera.

Idąc na lewo od mostu około 300 metrów natrafimy na 5 główek, na których co noc można spotkać sumiarzy. Jeszcze dwa lata temu złapanie sumka powyżej metra nie stanowiło problemu. Dzisiaj biorą sumiki o długości 50 cm i mniejsze. Złapanie większego okazu wymaga od wędkarza wytrwałości i cierpliwości. Najlepiej sumiki reagują na wątrobę drobiową lub rasówke. Gdy nie biorą sumy, często na wątrobę trafiają się duże klenie, które żerują podczas zachodu słońca. Na główkach spinningując można połowić okonie, szczupaki i bolenie.

Idąc na prawo po około 700 metrów natrafimy na klatki zbudowane na faszynach. Jest to ostoja okoni i wzdręgi. Łapię je na maleńkie twistery. Wczesną wiosną, gdy woda wylewa klatki, są wspaniałym eldorado w łapaniu płoci i krąpi.

Dojazd do łowiska krajową jedenastką do miejscowości Klęka, później kierujemy się na Książ Wlkp.Rzeka Warta wieś Rogusko opis łowiska:

Akwen: Rzeka Warta: Pyzdry - Luboń »
GPS: N 52o 5' 59" E 17o 19' 42"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2022r »)
Regulamin połowu:Zgodny z regulaminem PZW
Noclegi w pobliżu: Zaniemyśl - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Poznań

 

3.9
Oceń
(19 głosów)

Rzeka Warta wieś Rogusko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

z@melaz@mela
0
Na fotkach widzę most kolejowy czyli jest to przeciwny brzeg do Solca Wlkp i starorzeczy tak więc proponowałbym zmienic lokalizacje na mapie bo odnośnik jest koło Nowego miasta i mostu drogowego . pzodro (2008-08-10 13:59)
wedrowiecwedrowiec
0
Dzięki za zwrócenie uwagi już zmieniłem (2008-08-10 15:10)
JaśJaś
0
Ciekawy opis łowiska,piękne zdjęcia,słyszałem tylko że jest tam kilka ciekawych główek co potwierdzasz w swoim opisie.Kilka razy spiningowałem w okolicach Nowego Miasta ale tam nie dotarłem,może uda mi się w tym sezonie.Pozdrawiam i 5 punktów ode mnie. (2009-02-19 18:49)

skomentuj ten artykuł