Rzeka Wieprz w okolicach Kijan

/ 4 komentarzy / 11 zdjęć


Opiszę dzisiaj króciutko odcinek rzeki Wieprz w okolicach Kijan, czyli bliziutko bo około 20 kilometrów od Lublina. Wieprz jest tutaj zupełnie dziką nieuregulowaną rzeką. Doprawdy piękne miejsce, aczkolwiek trudne do wędkowania z powodu dość szybko płynącej wody jak i mnóstwa zatopionych drzew i krzaków. Ale z tego też powodu bardzo rybny odcinek co potwierdzają znajomi wędkarze ! Jest tutaj dużo drapieżnika ale ciężko go łowić metodą spiningową właśnie z powodu ogromnej liczby zaczepów. Także jeśli chcemy głównie spiningować to musimy się liczyć z utratą przynajmniej kilku przynęt. Sam straciłem 3 przynęty choć byliśmy raptem 4 godzinki.... taki rozpoznawczy wypad na majówkę. Najwięcej jest tutaj amatorów ciężkiej gruntówki jak i spławika, chociaż ze względu na silny prąd raczej lepsze wyniki osiągają łowiący z gruntu. Trafiają się naprawdę głębokie 2-4 metrowe dołki wymyte przy skarpach, ale często okazuje się, że na dnie jest drzewo i kupa gałęzi niesionych przez wodę. Ale jak to mówią, "gdzie patyki tam wyniki" :)
Jeśli ktoś chciałby się tam wybrać na przykład na nockę to od razu powiem, że gałęzi i patyków na ognisko nie brakuje, są wręcz pod ręką :)
Pozdrawiam !


Wyświetl większą mapęRzeka Wieprz w okolicach Kijan opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wieprz: Krasny - do ujścia Bystrzycy »
GPS: N 51o 20' 22" E 22o 46' 26"
Położenie: Województwo: Lubelskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Lublin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Lublin 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin amatorskiego połowu ryb PZW
Noclegi w pobliżu: Łęczna - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Lublin

 

4.7
Oceń
(27 głosów)

Rzeka Wieprz w okolicach Kijan mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

mariano2332mariano2332
0
powiem tak polecam to łowisko byłem parę razy dużo zaczepów proponuje plecionkę z żyłką nie radzę się wybierać .Jakieś szczupaki oraz naprawdę piękne okonie (2012-02-29 18:01)
SeeJaySeeJay
0
zamierzam się tam wybrać w najbliższym czasie :) mam nadzieje na jakiegoś zębatego :) gdzie będzie najlepszy dojazd??? pozdrawiam (2012-08-31 22:50)
turuturu
0
w kijanach jest most i przed mostem jadac od kosciola po lewej stronie jest droga gruntowa nie za ciekawa ale wjechac sie da sa tam fajne miejsca , zakola a i zaczepów nie brakuje trzeba uwazac .. (2013-01-14 05:06)
turuturu
0
gdzie w tych okolicach mozna połapac na grunt na suma ,mietusa zna ktos głebokie miejsca? (2013-01-14 05:08)

skomentuj ten artykuł