Rzeka Wieprz - Hutki

/ 1 komentarzy


  • konto usunięte

 

Okręg PZW Zamość
Pstrąg Lipień

Rzeka Wieprz - Wędrówkę z nurtem Wieprza możemy śmiało rozpocząć poniżej jazu w Krasnobrodzie. Odcinek ten płynie w otoczeniu stawów hodowlanych. Jest dość głęboko na tym odcinku, brzeg jest uregulowany. Nie jest to jednak mój ulubiony odcinek. Prawdziwe łowienie możemy zacząć w miejscowości Hutki. Wieprz odzyskuje tu swój dziki charakter. Pojawiają się zakręty, podmycia, rynny. Raz płynie przez pola, by następnie płynąć przez laski olsowe. Rzeka Wieprz nie jest tu zbyt szeroka. Jeżeli nie padają deszcze kolor wody w rzece przypomina herbatę.
Kiedy Wieprz opuści Hutki wpływa w legendarny odcinek Kaczórki-Bondyrz. Koryto rzeczne jest zadrzewione. w brzegu rosną trzciny. W wodzie jest dużo zwalonych drzew. Duża w tym zasługa bobrów. Na całej szerokości rzeki występują wspaniałe miejsca. W wielu miejscach jest utrudniony dostęp do rzeki przez podmokłe brzegi. Rzeka Wieprz nie zmienia swojego charakteru i płynie tak aż do Guciowa i dalej , gdzie wpływa na obszar Roztoczańskiego Parku Narodowego, gdzie nie wolno wędkować !
Po wypłynięciu Wieprza z Roztoczańskiego Parku Narodowego wpada on do zalewu Rudka. Po wypłynięciu z Rudki Wieprz na charakter rzeki uregulowanej. I to na prawie całym odcinku zwierzynieckim.
Odcinek Zwierzyniec - Szczebrzeszyn to już "gruba" pstrągowa woda. Odcinki bezdrzewne przeplatają się z odcinkami rzeki porośniętymi olchami. Woda płynie wartko. Dno jest piaszczysto-żwirowe. Na tym odcinku głębokość rzeki jest miejscami bardzo duża. Jest to bankowy rejon przebywania największych potokowców. Odcinek ten jest praktycznie równy jakościowo jeżeli chodzi o rybostan. Pstrągową przynętą Wieprza bez względu na porę roku jest zdecydowanie ciemny kogucik.
Ja jednak zdecydowanie wolę woblerki. Uniwersalną długością jest 5cm. Jeżeli chodzi o kolorystykę to zarówno woblerki w barwach stonowanych jak i jaskrawych. Zwłaszcza pomarańcze jak i imitacje ciernika.

Osobiście uważam, że Wieprz jest jedną z lepszych rzek pstrągowych w Polsce. Po za tym Roztocze czaruje....... Czaruje tak skutecznie, że nie można tam nie jeździć :)


Rzeka Wieprz - Hutki opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wieprz: Źródło - Krasny »
GPS: N 50o 35' 19" E 23o 4' 31"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Zamojski »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zamość » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zamość 2017r »)
Noclegi w pobliżu: Adamów - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Zamość

 

2.8
Oceń
(5 głosów)

Rzeka Wieprz - Hutki mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
opisałes piekne rzeki roztocza ale czemu zero zdjec , no i rybostan tylko pstragowy,
wieprz w okolicach hutek potrafi obdarzyc pieknym okoniem ,
szum , tak samo i dodatkowo szczupakiem
(2011-10-03 19:01)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy


 
Aplikacja