Zaloguj się do konta

Rzeka Wisła w Dobrzyniu

Niedawno ukończono przebudowę brzegów Wisły w miejscowości Dobrzyń nad Wisłą. Brzeg umocniono opaską z kamieni zabezpieczoną siatką. Dzięki temu w bezpieczny sposób można zarzuć zestaw na głęboką wodę Zalewu Włocławskiego. Jest to bardzo dobre miejsce na zasiadkę karpiową lub sumową. Wielu okolicznych wędkarzy wyspecjalizowało się w połowach tych ryb właśnie w tym miejscu. Kamienie utrudniają nieco wyciąganie zestawów ale jednocześnie gwarantują obecność ryb szujających wśród nich pożywienia. Sam widziałem, jak wędkarz rozkładając drugą wędkę ledwie złapał pierwszą kiedy wiślany potwór porwał wszystko wyrywając wędkę, stojak i ciągnąc kilkanaście metrów po kamieniach. Dojazd nad wodę jest bardzo wygodny - nowo zbudowaną ulicą prowadzącą do przystani, na końcu której znajduje się parking. Na przystani w weekendy i popołudniami kręcą się surferzy, którzy ze wględy na bardzo dobre warunki (stały zachodni wiatr, duża powierzchnia Zalewu).

Aby dojechać do łowiska należy jadąc drogą nr 562 z Płocka po wjeździe do Dobrzynia skręcić w lewo na pierwszym skrzyżowaniu (bez świateł) - droga prowadzi w dół do samej przystani i parkingu.

Opis łowiska

  • Akwen: Wisła: od ujœcia Narwi - do ujœcia Mołtawy (obw. 4)
  • GPS: N 52o 38' 3" E 19o 19' 13"
  • Położenie:
  • Właściciel:
  • Ryby: Boleń» Okoń» Sum»
  • Regulamin: RAPR

Mapa

Opinie (3)

kajtek13

warto spróbować jeszcze nikt nie trafił takiego olbrzyma mowa o sumie ale warto próbować na pewno ciekawe miejsce im większa liczba wędkarzy tym większa wiedza ktoś dobrze opisał [2009-09-11 12:42]

michalek13111

Wie ktos moze cos o szczupaku i miejscowkach niedaleko Płocka-Gostynina-Włoclawka?

[2010-05-30 22:25]

tyger

 łachy miedzy starym a nowym mostem w płocku po stronie radziwia ale tylko z pontonu bo teren jest prawie niedostepny

[2010-08-06 11:32]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej