Rzeka Wisła w okolicy ujścia Raby

/ 6 komentarzy / 11 zdjęć


Wisła w okolicy ujścia Raby to jedno z najlepszych łowisk w południowej Małopolsce. Występuje w tym miejscu bardzo duża migracja ryb,więc mamy do czynienia z wieloma gatunkami. Ciekawe miejscówki zaczynają się około kilometr powyżej ujścia Raby. Choć główki na pierwszy rzut oka wyglądają na mocno zapiaszczone i płytkie to woda w okolicach ich szczytów wymyła głębokie doły. Napływy główek zamieszkują potężne stada kleni, jazi i leszczy,taka obfitość pożywienia to bankowe siedliska dużego suma.

Ostatnie kilkaset metrów przed stykiem Wisły i Raby to bardzo ciekawa opaska. Można tu złowić każdą rybę ,ale najpiękniejsze są brzany które łowię w rwącym nurcie, trafiają się naprawdę ładne sztuki. Łowiąc sumy wybieram stanowiska w miejscach gdzie woda wymyła głębokie doły,łowienie zaczynam późnym wieczorem dopiero o tej porze zaczynają się tu brania dużych sumów. Najlepsze przynęty to duże martwe ryby 20-30 cm,złowione dwa dni wcześniej, na wątrobę i rosówki biorą mniejsze sztuki.

Dodatkowo łowisko zanęcam peletem rybnym o smaku halibuta. Bardzo rybnym miejscem jest również odcinek Raby, kilka kilometrów w górę rzeki.Do Raby wpływa bardzo duża ilość ryb z Wisły, ponieważ woda w rzece jest dobrze natleniona,ryby wędrują w górę rzeki.Ten odcinek Raby szczególnie polecam dla łowiących spiningiem sukces gwarantowany.Rzeka Wisła w okolicy ujścia Raby opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od korony Dąbie - do ujścia Raby (obw. 3) »
GPS: N 50o 15' 41" E 20o 45' 51"
Położenie: Województwo: Małopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kraków » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kraków 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Solec-Zdrój - meteor
Tagi łowiska: MAŁOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Kraków

 

4
Oceń
(21 głosów)

Rzeka Wisła w okolicy ujścia Raby mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik1805u?ytkownik1805
0
Jak każde ujście dopływu do rzeki głównej.Choć ujście Dunajca do Wisły ,który uchodzi kilka kilometrów niżej jest bardzo płytkie.I jeszcze w samym miejscu ujścia kursuje prom.Mapa zamieszczona po niżej tekstu przedstawia ujście Dunajca koło miejscowości Ujście Jezuickie.Raba uchodzi do Wisły koło miejscowości Ujście Solne.Zdjęcie satelitarne jest ok.Pozdrawiam. (2009-02-14 12:04)
JANTAJANTA
0
Piękna woda wędkuję czasem na Rabie w okolicach Kłaja to faktycznie kraina brzany i świnki oraz sporego klenia i bolenia. Piękne łowiska w stronę ujścia Raby do Wisły. (2009-03-08 21:33)
klawyziutekklawyziutek
0
oj coś mi się zdaje że autor łowił tam ostatnio chyba z 10 lat temu. Teraz to martwa woda. Od 1997r (pierwsza powódź) z roku na rok jest coraz gorzej. A i suche lata dały popalić. I te skoki poziomu wody (stopnie wodne). Oj żeby można się było cofnąć w czasie o 15 lat....... (2009-09-29 22:55)
u?ytkownik61878u?ytkownik61878
0
Tak, Klawy Ziutku, tamte ryby, tamte lata - ale mnie na siłę przekonywują że to zimna woda w Rabie - najlepiej teraz zarybiać tylko pstrągiem... (2012-02-10 17:13)
misterdexmisterdex
0
klawy, a gdzie łowisz obecnie? Podzielisz się swoimi doświadczeniami gdzie warto się wybrać? Bo krytykować w naszym kraju, to każdy potrafi. Pozdrawiam i połamania kija :) (2015-05-02 21:11)
misterdexmisterdex
0
klawy, a gdzie łowisz obecnie? Podzielisz się swoimi doświadczeniami gdzie warto się wybrać? Bo krytykować w naszym kraju, to każdy potrafi. Pozdrawiam i połamania kija :) (2015-05-02 21:11)

skomentuj ten artykuł