Rzeka Wisła w Oświęcimiu


Wisła w okolicach Oświęcimia to piękny kawałek nizinnej aczkolwiek nie ogromnej rzeki.
przed samym Oświęcimiem Wisła wydaje się górską rzeka jest szeroka na jakieś 30-40 metrów i pełno tu głazów dołów wypłaceń można tu liczyć na branie ryb drapieżnych oraz brzan które sam tu łowiłem ale krótkie do 40cm. gdy spojrzymy niżej za ujście Przemszy można dostrzec spokojną dostojną Królową Polskich rzek. Przy żwirowni która niedaleko jest od ujścia można połowić ale tylko na lewym brzegu. jest tu kilka miejsc i dojście jest w miarę komfortowe. Co najważniejsze brzeg jest porośnięty trawą i można sobie stanowisko zrobić.
Następnie znajduje się ujście Soły przy którym można połowić praktycznie wszystkie ryby naszych rzek.
poniżej tego ujścia Wisła robi się znacznie głębsza i troszkę szybsza. Uciąg w miejscu zaznaczenia na mapie to jakieś 40-60 gram przy normalnym stanie wody. I oto to miejsce w którym najczęściej wędkuje. Tutaj można się spodziewać każdej rybki. ja osobiście używam tu feederów do 120g. z koszyczkami i spełniają one swoją role.
dojazd do miejsca zaznaczonego na mapie od strony Oświęcimia: wjeżdżamy na drogę prowadzącą do słynnych Kruków i za wiaduktem jedziemy w prawo do końca asfaltową drogą. tu jest kilka dogodnych stanowisk.
Dojazd na drugi brzeg od strony Bobrka już nie jest taki prosty ale jak już znajdziecie przejazd przez wał koło boiska sportowego i dojedziecie na drogę za wałem Wisła jest wasza. takich przejazdów jest tu kilka.


Zdjęcia będę dodawał sukcesywnie.

Pozdrawiam moczykijów i dobrych wyników życzę.Rzeka Wisła w Oświęcimiu opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od zb. Goczałkowski - do Kopanki (obw. 1) »
GPS: N 50o 3' 7" E 19o 15' 2"
Położenie: Województwo: Śląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2022r »)
Regulamin połowu:PZW regulamin.
Noclegi w pobliżu: Oświęcim - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Katowice

 

2.6
Oceń
(7 głosów)

Rzeka Wisła w Oświęcimiu mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł