Rzeka Wisła- Rożniaty

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć


Nic tak nie urzeka nas wędkarzy jak nasza królowa Wisła. Czas i chwile z pięknymi rybami wracają do nas przez lata.
Dojazd do miejsca ,którę chce opisać jest dość prosty. Najlepiej jadąc od strony Mielca kierować się drogą E 985 w stronę Tarnobrzega po około 17km pojawi się zjazd w lewo do miejscowości Rożniaty. Jedziemy cały czas główną drogą ,aż do kapliczki która będzie z prawej strony tuż za nią skręcamy w prawo. Gdy dojedziemy do końca drogi skręcamy w prawo i za pierwszym przystankiem w lewo. Dojedziemy do wału i gdy przejedziemy wał kierujemy się w prawo. Ta polna droga doprowadzi nas do pięknej tamy.
Wisła w tym miejscu ma głębokość od 1 m do 3,5 m. Najlepiej wejść na koniec tamy tam często podchodzą leszcze i krąpie. Po lewej stronie tamy jest dość duża przykosa tam też warto zarzucić. Co do przynęt nie będę doradzał bo każdy ma swoje kilery. Ja najczęściej białe i rosówki.
Początek tamy to dość płytka woda , ale warto tam zarzucić żywca na Szczupaki ,które tłuką tam drobnicę. Nocą dobrze jest się nastawić na naszego wąsatego władcę ,który w poszukiwaniu drobnicy wpływa na płytszą wodę. Oczywiście nie mówię ,że branie będzie już pierwszej nocy ,bo tyle szczęścia chyba nikt nie ma ,a suma trzeba po prostu wysiedzieć.
Każdy wie ,że ryby na Wiśle potrafia nie brać długi czas myślę jednak ,że nawet gdy ryby nie biorą czas spędzony nad naszą królową to pełen w tego słowa znaczeniu wypoczynek.Rzeka Wisła- Rożniaty opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła -Łowisko Rożniaty »
GPS: N 50o 26' 56" E 21o 25' 48"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Mielecki » Gmina: Padew Narodowa
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnobrzeg » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnobrzeg 2022r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z RAPR PZW
Noclegi w pobliżu: Baranów Sandomierski - meteor
Tagi łowiska: PODKARPACKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Tarnobrzeg

 

4.6
Oceń
(11 głosów)

Rzeka Wisła- Rożniaty mapa:- opinie i komentarze

teczowyteczowy
0
witam, może wspólna wyprawa niebawem ? jestem z okolic;) (2020-03-22 14:31)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy