Zaloguj się do konta

Rzeka Wisłoka okolice -Złotniki

Witam przedstawię Wam ciekawy odcinek rzeki Wisłoki wraz z wieloma fotkami z tych miejsc,opis obejmuje odcinek od ujścia kanału zrzutowego oczyszczonych ścieków z Mielca który to znajduje się na granicy Mielca i Złotnik kierować się proszę koło działek obok płotu (OGRODZENIA) aż ujrzycie wodę a patrząc na lewo zobaczycie w odległości 40metrów wylot tegoż kanału. A koniec opisywanego odcinka kończy się na kanałku z charakterystycznymi urwistymi brzegami którego nie sposób ominąć jest to ok.3km. odcinek rzeki w okolicach miejscowości Złotniki ,na który najczęściej chadzam ze względu na odległość jaka mnie dzieli ok.2km.Więc zrozumiałe jest to ,że często te miejsca odwiedzam.
Po powodzi która miała miejsce 06-06-2010r.rzeka zmieniła się nie do poznania ,po pierwsze znacznie się zwęziła po drugie stała się znacznie głębsza teraz ok.1.5-3 a nawet miejscami 4metry, i zwolniła swój nurt tylko w niektórych miejscach zostały kawałki z szybszym nurtem.Porobiło wiele głębokich miejscówek,podmytych brzegów wraz ze zwalonymi krzakami oraz wynurzonymi z dna lub brzegu starymi dębami z czasów "dinozaurów" ;-)) ,oraz zdradliwych osuwisk z grząskim piachem-tzw.(źródełka).
Tubylcy jak ich nazywam opowiadają o wielkich Sumach jakie grasują wieczorami aż strach samemu siedzieć nad wodą!widocznie przypłynęły wraz z wielką wodą z Wisły i zostały w głębokich wyrwach jakich teraz pełno.Oprócz sumów widać bolenie sandacze i szczupaki jak czają się pod krzakami na swoje potencjalne ofiary,a o brzanach nie wspomnę bo jak widzę jak się czasami spławi to dech zapiera!
Nie miałem okazji brodzić po tym odcinku ze spinningiem ze względu na znaczną głębokość wody więc nie mam pojęcia jakie jest dno na pewno jest żwir ,piasek.ił,ale w jakich proporcjach to nie wiem?
Teraz rzeka ma typowy dziki charakter piękna przyroda z dala od cywilizacji dzięki zakrzaczonym brzegom rodem z pogranicza Bugu w okolicach Dubienki na którym bywam czasami.
Polecam te okolice wszystkim wytrwałym oraz cierpliwym wędkarzom,i życzę miłych wrażeń.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ważne! w związku z pracami przy wykonywaniu wałów na Wisłoce w miejscowości Złotniki i pracujący tu ciężki sprzęt oraz wykarczowany brzeg wędkowanie na tym odcinku stało się mało atrakcyjne, jedynie od wylotu dawnych ścieków w dół rzeki jest jeszcze nie ruszony brzeg i jest piękne łapanie.Dojazd do rzeki ze względu na prace przy wałach zabroniony...

Opis łowiska

Mapa

Opinie (3)

pyton pies

mała poprawka-kanałek z urwistymi brzegani jest o odległości 800m max od rury ze ściekami. [2010-09-06 01:18]

rysiosz

no może 1.5km? [2010-09-11 14:10]

rysiosz

mam na myśli nowy wylot [2011-02-20 23:15]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej