Rzeka Wisłoka w Przeczycy

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Witam chcę Wam przedstawić wybrane łowisko, nie napiszę o nim zbyt wiele z tegoż to powodu ze sporadycznie zaglądam w to miejsce co nie znaczy że nie warto tu zaglądnąć.Trafić tu łatwo. Opiszę okolice mostu po prawej i po lewej stronie woda wygląda podobnie są przelewy dno kamienisto skalne średnia głębokość to ok. 0.5-1 metra ale są miejsca gdzie jest głębiej,metoda na którą łapałem w tym miejscu to głównie przepływanka,spinning łapałem na obrotówkę i małe woblery pływające.wydaje mi się ze raczej na muchę by było tu lepiej łapać ale to jest moje zdanie.

Z rybostanu jaki tu dominuje mogę śmiało powiedzieć że Klenia tu co niemiara a i Brzana się spławiała jest i Świnka Okoń Pstrąg i inne rybki prądolubne.Podejrzewam że miejscowi Wędkarze wiedzą i lepiej znają to miejsce.miłego wędkowania życzę no i wielkiej ryby.Rzeka Wisłoka w Przeczycy opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisłoka: od Bukowej - do ujścia Jodłówki (obw. 3) »
GPS: N 49o 53' 35" E 21o 22' 16"
Położenie: Województwo: Podkarpackie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Rzeszów » (zobacz porozumienia Okręg PZW Rzeszów 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Dębica - meteor
Tagi łowiska: PODKARPACKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Rzeszów

 

4.7
Oceń
(20 głosów)

Rzeka Wisłoka w Przeczycy mapa:- opinie i komentarze

pitpit
0

W zeszłym roku po raz pirwszy odwiedziłem Przeczyce i musze powiedzic że są tam naprawde piekne rybki.Już na drugiej wyprawie udało mi sie złowić jak narazie mój rekod w pstragu potokowym 52cm ale widziałem jak łapali sztuki ponad 60cm.Niestety w tym roku słyszałem że z tej licznej populacji ocalało może 20% ze względu na wędkarzy i miejscowych KŁUSOLI !!! którzy wynosili tyle ryb ile im sie udało złowić.Ale wracając do tego miejsca to polecam odcinek mostu w przeczycy gdzie czesto łowie sa tam piękne klenie,pstrągi,brzany a nawet głowacica sie trafiła w zeszłym roku 75cm niestety nie ja miałem przyjemność z nią powalczyć.

 

(2010-05-11 12:58)

skomentuj ten artykuł