Zaloguj się do konta

Rzeka Szczawniczek

Mała rzeka górska, bierze swój początek powyżej miejscowości Szczawnik w dolinie prowadzącej do shroniska nad Wierchomlą gdzie zasilana jest malutkimi potoczkami górskimi aż do miejsca na wysokości hotelu GEOVITA ZŁOCKIE gdzie dodatkowo łączy się z potokiem Jasieńczyk.Dalej płynie przez miejscowość Złockie Uzdrowisko, Muszynę równolegle z ulicą Nową aż znajduje ujście w rzece Poprad tuż za mostem kolejowym. Częściowo uregulowana (od ujścia do rzeki Poprad do skrzyrzowania w miejscowoci Złockie na wysokości hotelu Klimek). Piękna i malownicza w górnych partiach a w szczególności powyżej miejscowości Szczawnik, gdzie występuje masa mniejszych i większych naturalnych wodospadów oraz 'bełtów' w których można do dzięń dziś zaobserwować pstrągi zródlane oraz potokowe (połów na tym odcinku jest ZABRONIONY !!!)
Dno rzeki kamieniste, miejscami skaliste(piaskowiec) nie licząc wodospadów/kaskad gdzie występuje piasek oraz mały żwir.
W rzece możemy spotkać pstrągi potokowe oraz źródlane a także obięte ochroną STRZEBLE LUB CZEREBELKI a także GŁOWACZE. O czystości tego potoku świadczy obecność raków.
Porady dla łowiących:
Ze względu na małe wymiary rzeki należy pamiętać o absolutnej ciszy i maskowaniu podczas zbliżania się do łowiska.Zezwolena na połów można zakupić w PZW Muszyna (zapopradzie obok estrady)

Opis łowiska

 • Akwen: Rzeka Szczawnik
 • GPS: N 49o 21' 14" E 20o 53' 17"
 • Położenie: Województwo: Małopolskie
 • Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Nowy Sącz (zobacz porozumienia Okręg PZW Nowy Sącz 2022r »)
 • Ryby: Pstrąg»
 • Regulamin: Rzeka górska, połów dozwolony przez cały rok. Należy jednak pamiętać o okresie ochronnym pstrąga potokowego oraz źródlanego który tu występuje.
  Szczegółowe granice łowiska:
  Od zapory rumowiskowej do uścia do rzeki Poprad
  Dozwolone metody połowu:
  TYLKO SZTUCZNA MUCHA

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.