Stara Odra - Mechnica

/ 4 komentarzy

Stara Odra w miejscowości Mechnica, woj. opolskie, powiat kędzierzyńsko–kozielski, gmina Reśska-Wieś. 

To odnoga rzeki Odry w tejże miejscowości. Bardzo atrakcyjna woda ze względu na położenie, jak również zasób rybny, które to starorzecze posiada.

DOJAZD - można z Kedzierzyna–Koźla przez Kłodnice drogą 423 kierunek Opole, dojeżdżając do miejscowości Zdzieszowice: za cmentarzem skręcamy w lewo i jadąc cały czas prosto, dojedziemy nad samą Odrę, gdzie znajduje się przeprawa promowa ze Zdzieszowic do Mechnicy. Można również Kędzierzyna-Koźla przez wioskę Większyce w kierunku Opola, jadąc tą drogą dojedziemy również do Mechnicy. Woda pośród pól i zalesionej części Rzeki Odry.

Głębokość bardzo zróżnicowana od miejsc całkiem płytkich do głębokich, ale średnio około 2 metrów. Woda również bardzo zamulona, chociaż można jeszcze trafić na miejsca czystsze. Linia brzegowa bardzo urozmaicona, często porośnięta trzcinami.

Nad wodą znajduje się dużo stanowisk wędkarskich. Można sobie wybrać to najbardziej odpowiadające – chociaż w sezonie trudno o takowe.

Rybostan bardzo bogaty: duże leszcze, płocie, okonie, karpie, amury, szczupaki, sandacze, liny,ale przede wszystkim duży sum, o którym krążą tutaj legendy. Miejscowi wędkarze opowiadają historie, jak to on poluje na kaczki te dzikie, jak i domowe, ponieważ starorzecze to sąsiaduje w niektórych miejscach z wiejskimi domostwami.

Łowić możemy zarówno na spławik, gdy woda jest spokojna, jak również z gruntu, no i dopingować, chociaż zbiornik w niektórych miejscach zarośnięty. Akwen notorycznie zalewany przez wezbrane wody Odry – powodzie te najbardziej dokuczliwe to rok 1997, no i 2010, wtedy to starorzecze najbardziej zarybiane jest przez naturę. Nad wodą raj dla łowiących: karpie i amury są tutaj naprawdę duże, naprawdę jest trudno je przechytrzyć, ale spróbować warto.

Leszcze poławiane na feedera z koszykiem należą do naprawdę dużych, jak również szczupaki na żywca – najlepszy jest podobno karaś, chociaż można spróbować również na uklejkę - jego naturalny pokarm w tym środowisku. Pole do popisu mają również spinningiści, wykorzystując białe gumki, jak i mniejsze wahadłówki, nie wspominając o małych obrotówkach.

Zakupy można zrobić w sklepie spożywczym na miejscu, natomiast wędkarskie akcesoria to już w Zdzieszowicach, jak też w Kedzierzynie –Koźlu. Polecam szczególnie zasiadki na karpia i amura, no i na tego ogromnego suma, który daje radę na razie wszystkim wędkom.

W akwenie tym żyją również wyrośnięte okonie, które są poławiane na spinning, jak również na małego żywczyka, może być uklejka. Przebywając nad tą wodą, można naprawdę wypocząć, jak i złowić taaaką rybę - życzę połamania kija.

Stara Odra - Mechnica opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od ujścia M.Panwi - do ujścia kan. kłodnickiego (obw. 1) »
GPS: N 50o 23' 60" E 18o 3' 0"
Położenie: Województwo: Opolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2024r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW Opole
Noclegi w pobliżu: Krapkowice - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Opole

 

3.1
Oceń
(11 głosów)

Stara Odra - Mechnica mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

piotrcarppiotrcarp
0
fajna woda niejeden wedkarz moze sie zdziwic jakie okazy tam plywaja znam ta wode i polecam tylko cos na komary sie przyda bo jest tam tego troche ale warto  bo ryby sa tam jeszcze (2011-02-06 01:24)
SosnowaSosnowa
0
Zgadzam się z kolegą.Fajna woda i dużo rybek.
(2011-05-08 22:38)
marb_2005marb_2005
0
Woda bardzo fajna,ale ze względu na olbrzymią ilość sumika karłowatego w grę wchodzą tylko
przynęty selektywne(chodzi o część odciętą od Odry).
(2011-05-22 01:13)
marekd2marekd2
0
Zgadza się 2011 jeszcze było warto posiedzieć ale teraz już praktycznie nikt nie przesiaduje rybek już tam nie widać pozdrawiam . (2014-03-22 10:45)

skomentuj ten artykuł