Starorzecze Wisły-Chmielewo

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć


Każdy wędkarz z Koła SUM z Wyszogrodu, wie co oznacza Starorzecze Chmielewo , takie małe wędkarskie ,,Edorado", niestety mimo wielu wysiłków ze stony strażników z Koła nękane jest przez kłusowników a mimo to nadal pozostaje bardzo atrakcyjne.
Woda na tym akwenie jest bardzo zróżnicowana , jest wiele płycizn które służą za miejsce tarła wiosną dla wielu gatunków ryb , które wpływają tutaj z Wisły ,gdyż starożecze to ma naturalne połączenie z rzeką. Są miejsca głębokie gdzie dominuje szczupak.Srednia głebokość łowiska przy stanie wody latem to około 1,70 m . A przy przyboże na Wiśle to wspaniałe schronienie dla ryb.
Starorzecze to jest porośnięte niezliczoną iloścą kaczeńcy przez co wędkowanie jest utrudnione i wymaga niezwykłej precyzji.
Rybami dominującymi są : lin, karaś , karp, szczupak , płoć , wzdręga i leszcz.
Starorzecze to rozciąga się od wsi Chmielewo wzdłuż lini brzegowej rzeki , aż do Woli Czerwińskiej, popularnie nazwane przez miejscowych wędkarzy stawami 1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7 a w rzeczywistości jest to dawne koryto rzeki Wisły.
Każdy wędkarz zarówno ten spinningista jak i spławikowiec znajdzie tutaj coś dla siebie.Starorzecze Wisły-Chmielewo opis łowiska:

Akwen: Staw Chmielewo Starorzecze Wisły »
GPS: N 52o 23' 31" E 20o 14' 11"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Płocki » Gmina: Wyszogród
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Wyszogród - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Mazowiecki

 

4.3
Oceń
(23 głosów)

Starorzecze Wisły-Chmielewo mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik9708u?ytkownik9708
0
Wspaniałe łowisko, na którym nie raz złowiłem wspaniałe ryby (głównie szczupaki). Na drugim Pucharze Wisły dało mi piąte miejsce, choć brakowało grubości włosa by wskoczyć na pudło bo do pierwszego miejsca zabrakło mi 1,3cm.
Polecam to wspaniałe miejsce wszystkim spinningistom bo można tu złowić naprawdę duże szczupaki.
Pozdrawiam 
(2010-02-10 10:14)
u?ytkownik65213u?ytkownik65213
0
Bardzo ciekawe łowisko zarówno dla spławikowców jak i dla spiningistów. Łowisko najczęściej odwiedzane w okresie wiosennym gdyż póżniej ciężko znależć miejscówkę(strasznie zarasta).Często trafiają się ładne liny i piekne karasie.Również polecam to łowisko*****.Pozdrawiam. (2013-01-01 12:25)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy