Starorzecze I w Pińczowie.

/ 9 zdjęć


Starorzecza to jeziora, których misy są częścią dawnego koryta rzeki, odciętego od współczesnego. Są to zbiorniki EUTROFICZNE o bogatej florze, porastające ów zbiornik rośliny o pływających liściach i roślinnośc szuwarowa tworzą razem układ mozaikowy.
Występujące tu również Grzybienie Białe „Nymphaea alba” zwyczajowo nazywane Nenufarem lub Lilią Wodną tworzą klimat przepięknej dzikiej przyrody.
Takim właśnie jest to nasze Starorzecze I, położone na południowo-wschodnim obrzeżu miasta, graniczące z rzeką Nidą. Owe Starorzecze sąsiaduje również z Pińczowską Stadnina Koni. Powierzchnia lustra wody tego akwenu to 4,4ha, głębokośc oscyluje w granicach od 1m-2,5m. Najczęściej występujące tam ryby to amur, lin, karp, sandacz, szczupak, karaś, jaź, płoc, sum, okoń, boleń, leszcz, wzdręga i ukleja. Na jesień 2008 koło PZW "MAŁŻA" PIŃCZÓW zarybiło ten zbiornik takimi rybami jak lin (40kg), karaś (50kg), karp (100kg), sum (5kg), jaź (30kg), natomiast wiosną 2009 roku boleniem 2.000szt i sandaczem "narybek letni" 5.000szt. Największy karp zgłoszony na tych wodach (12,10kg) to efekt połowu Józefa Gawrona. Polecam to miejsce jako idealne do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku, wśród ciszy i pięknej przyrody.Starorzecze I w Pińczowie. opis łowiska:

Akwen: Staw Pińczów-Starorzecze Nidy »
GPS: N 50o 30' 48" E 20o 31' 57"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Pińczów » Gmina: Pińczów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kielce » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kielce 2022r »)
Noclegi w pobliżu: Pińczów - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Kielce

 

4.9
Oceń
(11 głosów)

Starorzecze I w Pińczowie. mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy