Starorzecze Jasiołki

/ 9 zdjęć


Podczas ulewnych deszczów rzeka Jasiołka (tutaj woda górska) wylewała do "dziury". W końcu woda tam została. Urosło dużo roślinności, wylewała również pobliska żwirownia - Łowisko Specjalne Kamieniec. I stąd mamy tam ryby. Możemy tam złowić płoć, ukleję, okonia, klenia, szczupaka, a przy odrobinie szczęścia nawet karpia i lina. Skutecznie jednak będą nam przeszkadzać rośliny. Jest ich dużo w strefie przybrzeżnej. Jednak dalej mamy otwartą wodę! I możemy połowić konkretne ryby. Ulubionym miejscem bytowania szczupaków i okoni są głębokie, zarośnięte wystającymi z wody drzewami miejsca. Łowisko nie jest głębokie: przy brzegu woda jest dosłownie po kostki (tutaj jest najwięcej roślinności). Ale możemy tutaj bez obaw wejść z woderach. Po zakończeniu roślin znajduje się płytki kawałek, a następnie spada on do około 1 - 2 metrów. Głębokość łowiska jest bardzo urozmaicona. Występują podwodne górki. Lin i karp wybiera miejsca głębsze, z podwodną roślinnością - trudno się do niego dobrać.
Przyroda wokół łowiska jest przepiękna. Podczas dzisiejszego pobytu, a dokładniej zwiedzania z wędką w ręku łowiska miałem kontakt z pięknym zającem, który uciekł przede mną. Ale takie wrażenia są niezapomniane - widok uciekającego zająca - ale jaki był duży! Wokół łowiska zauważymy wiele śladów dzikich zwierząt np. dziś widziałem ślady niedźwiedzia i dzików. W powietrzu możemy zaobserwować licznie występujące tutaj kruki oraz myszołowy.
Jeżeli nie doczekamy się brań na tym łowisku niedaleko mamy do dyspozycji rzekę Jasiołkę (obfita w duże klenie i okonie) oraz Łowisko Specjalne (żwirownia) Kamieniec w Trzcianie, które w tym roku nie zachwyca pod względem złowionych ryb.Starorzecze Jasiołki opis łowiska:

Akwen: Rzeka Jasiołka »
GPS: N 49o 29' 31" E 21o 42' 47"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Krośnieński » Gmina: Dukla
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Krosno » (zobacz porozumienia Okręg PZW Krosno 2020r »)
Regulamin połowu:Zgodny z RAPR.
Noclegi w pobliżu: Tylawa - meteor
Tagi łowiska: PODKARPACKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Krosno

 

5
Oceń
(4 głosów)

Starorzecze Jasiołki mapa:- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł