Staw Balaton w Staniszowie

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


Staw Balaton znajduje się w miejscowości Staniszów. Woda ma średnią głębokość około 3-4 metrów. Jest łowiskiem bardzo często odwiedzanym przez wędkarzy. Dno zbiornika jest muliste co powoduje że woda jest mętna. Występuje tu bardzo duża populacja amura, karpia i leszcza. Bardzo często używam na tym łowisku pinki, czerwonych robaków oraz kukurydzy co przynosi zadawalające rezultaty. Najczęściej używam zanęty linowo- karasiowej z dodatkiem atraktora truskawkowego ponieważ żerują na takiej mieszance prawie wszystkie ryby. Aby złowić amura trzeba oczywiście nęcić nawet kilka dni ale po takim nęceniu można liczyć na bardzo okazałą sztukę. Bardzo dobrą rzeczą na łowisku jest to że cala linia brzegowa jest do dyspozycji wędkarzy. Można wybrać miejsce zarówno na otwartej przestrzeni jak i osłoniętej lasem (gdzie jest z regóły spokojniej). Jak chyba każde łowisko ma ono niestety swoje wady. Momo zakazu kąpieli potrafi tam być naprawdę tłoczno. Ludzie nie zwracają uwagi na tabliczki wokół łowiska. Na Balatonie rozgrywane są również zawody w dyscyplinie spławikowej zarówno seniorów jak i młodych.
Dojazd na łowisko jest bardzo prosty. Wystarczy dowiedzieć się gdzie znajduje się ulica Mickiewicza i kierować się nią (nawet od początku ulicy) w kierunku osiedla Czarnego a następnie na Staniszów.
Bardzo polecam to łowisko i życzę połamania kija.Staw Balaton w Staniszowie opis łowiska:

Akwen: Staw Balaton( Staniszew) »
GPS: N 50o 52' 17" E 15o 44' 10"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Jeleniogórski » Gmina: Podgórzyn
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Jelenia Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Jelenia Góra 2022r »)
Regulamin połowu:Zakaz łowienia ze środków pływających.
Zakaz kąpieli.
Wstęp tylko dla wędkarzy.
Noclegi w pobliżu: Jelenia Góra - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Jelenia Góra

 

4.2
Oceń
(9 głosów)

Staw Balaton w Staniszowie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

DarekCzDarekCz
0
Dobry artykuł. Oczywiście 5.

Dawno nie łapałem tam i mam zapytanie jakiej ryby najczęściej można się spodziewać.
Jaj metoda najbardziej się sprawdza?

(2011-01-09 15:03)
MaReX28MaReX28
0
w miesiącach letnich to najczęściej bierze leszcz szczególnie wieczorkiem. wystarczy kilka pinek lub białych robaczków na haczyku i gitara. mi najczęściej sprawdzała się gruntówka.... W maju jest fajny okres gdyż bardzo intensywnie żerują karpie.... Jeżeli uda ci się złowić co najmniej dwa karpie ok 40 cm to niech to nie będzie zaskoczenie... (2011-01-12 17:20)
karpiszon24karpiszon24
0

WItam spędziłem na balatonie prawie cały sezon siedząc za karpiem i amurem na kulke żadnych rekordów max 12 kg dużo dużego leszcza i klenia takie sztuki po 70 cm woda fajna tylko ludzi czasmi dużo fajny zbiorniczek .Polecam

(2011-03-01 20:53)
ToOmasZToOmasZ
0
mam pytanie,czy idzie na balatonie dostać sandacza? chciałbym wybrać się za tą rybką tam i nie wiem czy się opłaca. (2012-09-08 09:08)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy