Staw Dewizowiec

/ 5 komentarzy / 22 zdjęć


Do naszego Koła PZW Strzelce Opol. - "Miasto" należy również znajdujący się w odległości 100m.,mniejszy staw "DEWIZOWIEC" o pow.około 2 hektarów.Staw ten jest o średniej głębokości 1,5m. Mimo niewielkiej powierzchni staw obfituje różnorodnością gatunków ryb (Płoć,karaś,jaź,lin,karp,okoń,szczupak,sum,leszcz,wzdręga).Jest w stawie kilka dużych karpi , leszczy,sumów które to nie jednemu wędkarzowi kija wyginały i podnosiły ciśnienie.Akwen należy do trudnych łowisk ze względu na zarastającą go roślinność , która utrzymuje się od wiosny do końca lipca. Później obumiera i jest to łowisko z czystą i przezroczystą wodą . Zimą jest to ulubione miejsce wędkarzy podlodowych , a ich trofea to ładne płocie i okonie . Mimo dużej obfitości wszelkiego ptactwa wodnego , nie jest ono uciążliwe dla wędkarzy . Wręcz przeciwnie , uprzyjemniają nam swymi harcami i widokiem chwile bez brań , a i łatwo je wtedy przegapić . Zapraszamy na nasze łowiska .Staw Dewizowiec opis łowiska:

Akwen: Staw Dewizowiec »
GPS: N 50o 30' 43" E 18o 18' 44"
Położenie: Województwo: Opolskie » Powiat: Strzelce Opolskie » Gmina: Strzelce Opolskie
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2024r »)
Regulamin połowu:Na tablicy ogłoszeń przy budynku " RYBACZÓWKI " .
Noclegi w pobliżu: Strzelce Opolskie - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Opole

 

4
Oceń
(21 głosów)

Staw Dewizowiec mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik13699u?ytkownik13699
0
Tak, szanowni koledzy, w całej rozciągłości zgadzam się z Krzysztofem. Dewizowiec to niedoceniane łowisko, może faktycznie nie jest położone malowniczo ( w lesie np.), ale za to przygód czysto wędkarskich tutaj mi nie zabrakło. Wspomnę tylko o jednej, no może o dwóch: Przycupnąłem w jednym z wyżej sfotografowanym miejscu z zamysłem złapania żywczyka na "szczupłego". Udało się i zaraz w wodzie wylądował zestaw żywcowy. Na zniknięcie "korka" czekałem z 10 minut. Odłożyłem bacika ( 5m, przypon 0.10mm) na podpórki i skoncentrowałem się na szczupakówce ........ Zacięcie i JEST !!! Wyholowałem szczupaczka (72 cm) OK !!! Ale zaraz .... Gdzie jest mój bacik ? Patrzę .... Pływa po środku tego niewielkiego akwenu. Pozostało mi tylko sprawdzić temperaturę tutejszej wody oraz jej głębokość..... Można sobie wyobrazić, jak wygląda wędkarz wracający ze środka wody z bacikiem w jednym miejscu i karpikiem
(39 cm.) pod pachą, bowiem podjąłem go w wodzie.

Złowiłem tam przez kilka następnych dni, kilka szczupaków (55 - 75 cm), kilka karpików (34 - 41 cm), kilka ładnych okoni i kilkanaście średnich płoci. Większość złowionych przeze mnie tam ryb, nadal tam pływa i wierzę, że będę miał z nimi jeszcze kontakt. Słyszałem o leszczach ok 3kg. i linach podobnej wielkości.

Jeśli mi wolno, to serdecznie zapraszam nad ten niewielki akwenik i tylko proszę bardzo - posprzątajmy po sobie, nie zostawiajmy syfu. To środek miasta i ludzie nas zauważają, wyrabiają opinie. (2009-10-18 13:50)
adleradler
0
Tak Marcinie pływają tutaj bardzo duże leszcze oraz karpie . Złowiono wiosną tego roku leszcza o wadze ponad 4,5 kg. , a krpie to 6kg. okazik jest niejeden . Natomiast nieuważnym wędkarz nie raz tak jak Ty musiał płynąć za kijem . Tak że zapraszam na nasze Strzeleckie akweny . (2009-11-13 12:45)
adleradler
0
Zapomniałem dodać że leszcz i duży karp 6,20kg ,ryby te po zważeniu wróciły do wody .Tak że czekają na szczęśliwych łowców. (2009-11-13 13:26)
pellet156pellet156
0
Chcialbym sie dowiedziec czy tu tez są duze karpie i czy to prawda że są tu leszcze 5kg
(2009-12-20 16:01)
lukasz8211111lukasz8211111
0
A kiedy bedzie koszenie trawy bo zarastamy??
(2011-05-08 18:13)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy