Staw Kasia w Mikołowie

/ 5 komentarzy

Staw o nazwie ,,Kasia” znajduje się w Mikołowie, na terenie województwa śląskiego. Są to w zasadzie trzy małe stawy o wielkości około 4, 2 i 1,5 ha: Kasia I, Kasia II, Kasia III. Jak podają niektóre źródła, są to pozostałości po kopalniach o tych właśnie nazwach: kiedy węgiel się skończył, zostały tylko stawy. Jeden z nich jest tak zarośnięty, że prawie niewidoczny.

Występują tu ryby drapieżne i spokojnego żeru. Wędkarze łowią tu zarówno na spławik spining i grunt. Można tu złowić szczupaki i okonie, podobno również sandacze, chociaż ja nigdy nie złowiłem. Staw słynie z pięknych karasi. Właśnie tutaj zacząłem swoją wędkarską przygodę. Największą rybą jaką tu złowiłem był piękny i silny karaś 26,5 cm.

Zaletą stawu jest jego położenie – z dala od miasta, wśród pól, w zaciszu.Staw Kasia w Mikołowie opis łowiska:

Akwen: Staw Mikołów- Kasia »
GPS: N 50o 10' 47" E 18o 54' 14"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Mikołów » Gmina: Mikołów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2022r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z zasadami amatorskiego połowu ryb. Bez dodatkowych opłat.
Noclegi w pobliżu: Mikołów - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Katowice

 

3.5
Oceń
(6 głosów)

Staw Kasia w Mikołowie mapa:- opinie i komentarze

niewidocznyniewidoczny
0
Witam możesz także dopisać jazgarza do ryb ponieważ łowiłem kiedyś na kaśce na bata i wyłowiłem jazgarza około 10cm.Pozdrawiam, Połamania kija. (2010-09-01 16:30)
fubuplfubupl
0
Witam, gdy  tylko przyjeżdżam do mojej dziewczyny to wybieram się z tyczka na ten staw :) powiem  ze udało mi się na nim złapać amura 60 cm, parę płoci i linów.Łowisko jest naprawdę spaniałe
(2010-12-24 12:50)
u?ytkownik65555u?ytkownik65555
0
Na Kasi 1 i 2 pływa spora ilość karpii (ale małe około 40 cm,są też większe ale sprytne) , 11  wielkich amurów, które jednak bardzo trudno złapać ( mają około 1m.). Na Kasi 2 pływa bardzo duża opularność małego szczupaka, ale możemy złowić lepsze sztuki. Jest dużo płoci, wzdręg, karasie. Jest to trudne łowisko, często wracam z niego nic nie łapiąc. Podpowiem tylko że wszystko zależy od nanęty. Mała ilość i odpowiedni skład, który każdy musi sam znaleźć (metodą próbi błędów) (2011-09-23 14:54)
marek1mareckimarek1marecki
0
dzisiaj pierwszy raz łowiłem własnie na tym łowisku i powiem tak ze na pewno jeszcze powrócę nic specjalnego dzisiaj nie złowiłem troszkę płoci i jednego okonia (2012-03-25 18:56)
ksieciu99ksieciu99
0
Witam!To i ja napiszę cos od siebie.Byliśmy w trójkę na nockę z soboty na niedzielę i rybki niestety miały kaprys.Kompletnie nic nie brały(ten największy staw)Próbowaliśmy co się dało-bat,spławik,grunt,czerwone,białe,pinki,pellet,kuku,groch,atraktory.Zanętę każdy miał inną,zmiany żyłek i haczyków i nic.Na tyle ile mozna było kombinowaliśmy.Pól soboty,noc i niedziela do 13-tej.Klapa o kiju do domu.Ale to moja pierwsza nocka w życiu i zabawa była super bo przecież rybka w siatce to nie wszystko.Ogólnie coś z klimatem chyba było nie tak ponieważ nad ranem chopy z "Bocianiego gniazda"przyjechali na Kasie i mówili ze tam również kicha.Połamania... (2013-07-08 19:59)

skomentuj ten artykuł