Staw Klucze

/ 2 komentarzy

Przez jednych zwany stawem w Kluczach, a przez innych Kaczkarnią. Naprawdę jest bardzo fantastycznym łowiskiem dla wędkarzy lubiących spinning, jak i wędkarstwo karpiowe lub spławikowe. Aby tam dojechać należy wyjeżdżając z Głogowa kierować się w stronę Leszna, po drodze będziemy przejeżdżać przez Serby. Po przejechaniu Serbów, z boku zostawiamy także Serby Stare i jadąc cały czas prosto po prawie stronie ukaże nam się kierunkowskaz na Klucze. Wjeżdżamy do tej wioski i przejeżdżamy najpierw przez stare, nieczynne torowisko, a w wiosce skręcamy w prawo w drogę polną, która będzie tuż za domem (to jest droga na której powinien być znak ostrzegawczy, że tędy przepędzane są krowy). Jadąc ta drogą do samego końca na wprost ukaże nam się staw. Obok tego stawu jest jeszcze drugi zwany także Górnikiem (opiekunem jest ZG Polkowice-Sieroszowice). Staw zwany przez innych Kaczkarnią na podstawie źródeł zajmuje powierzchnię 10,38 ha, a opiekunem jest Głogów Miasto i Huta.

Linia brzegowa łowiska jest porośnięta trzcinami w jednej części jeziora znajdują się powalone drzewa. To właśnie tam po drugiej stronie tych powalonych drzew głębokość tego stawu jest najgłębsza. Jaka jest to konkretna głębokość, nie jestem w stanie powiedzieć, ale na pewno średnia głębokość całego stawu będzie tak około 2,5 m. W niektórych częściach jeziora brzegi są także porośnięte grążelami żółtymi i liliami.

W łowisku można spodziewać się różnego rodzaju ryb m.in.: karpia i to naprawdę bardzo ładnego, lina, szczupaka, sandacza, okonia, płoci, leszcza, krąpia, wzdręgi. Na szczupaka i sandacza warto stosować gumy w odcieniach białych z czarnym grzbietem lub perłowych, bądź białych z zielonkawym grzbietem. Dobrym sposobem an szczupaka jest także żywcówka z krąpiem lub płocią. Wędkowanie możliwe jest z brzegu, a na całym stawie jest tylko jedna kładka drewniana.
Staw Klucze opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 51o 41' 12" E 16o 10' 6"
Położenie:
Właściciel:
Regulamin połowu:Taki jak obowiązuje w Okręgu PZW Legnica
Noclegi w pobliżu: Głogów - meteor
Tagi łowiska:

 

3.5
Oceń
(21 głosów)

Staw Klucze mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

BrzezanBrzezan
0
dla sprostowania, z jednej strony stawu(od wsi klucze) możemy dojść do wymarzonego miejsca naszej zasiadki tylko na nogach ,z drugiej strony przydałby sie JEEP. Droga kompletnie przeorana przez ciężki sprzęt czyt.traktory,kombajny itd... a z rybami jest różnie jeden przez senon nałapie ryb dla całej rodziny ,a drugi obejdzie się o kiju :) (2012-03-23 19:40)
FELIPEFELIPE
0
To prawda od strony wsi Klucze w zasadzie jest problem z dojechaniem nad wodę, auto trzeba zostawić kawałek drogi od stanowisk, no chyba że przejedziemy wioskę i ustawimy się od strony cmentarza i szczerze mówiąc jak dla mnie tam właśnie są najlepsze miejsca, polecam (2012-04-19 22:01)

skomentuj ten artykuł