Staw Kobylin Na Osiedlu

/ 3 komentarzy / 12 zdjęć


Najmniejszym zbiornikiem , którym opiekuję się Koło PZW w Kobylinie jest staw położony na terenie naszego miasta przy ulicy Grobla. Jego nazwa brzmi ,, Na Osiedlu " , ponieważ umiejscowiony jest w pobliżu osiedla domków jednorodzinnych. Powierzchnia tego zbiornika wynosi około 0,30 ha , a średnia głębokość ok 130 cm. Mimo swojego położenia na terenie miasta to okolica tego zbiornika należy do spokojnych ze względu na oddalenie od ulic uczęszczanych przez samochody co daje możliwość rekreacyjnego spędzenia czasu i wędkowania w ciszy. w bezpośrednim otoczeniu zbiornika znajdują się tereny zielone , obsiane trawą i obsadzone młodymi drzewkami oraz iglakami. Dodatkowo teren ten jest wzbogacony przez przepływający kilka metrów od stawu strumień ,, Pasięka " , który służy również do uzupełniania wody w stawie . Z racji swego położenia i nie dużych wymiarów zbiornik ten jest przeznaczony do wędkowania głównie z myślą o dzieciach , ale chętnie korzystają z niego dorośli . Głównym gatunkiem występującym w tej wodzie jest karaś [ obydwa gatunki ale z przewagą karasia srebrzystego ] , płoć , okoń , karp i szczupak. Co rocznie organizowane są tu zawody z okazji Dnia Dziecka , które cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Prowadzone są również zajęcia szkółki wędkarskiej dla chętnych ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Kilka lat temu odbył się również festyn wędkarski dla osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie.
poju[/p]Staw Kobylin Na Osiedlu opis łowiska:

Akwen: Staw Kobylin Na Osiedlu (Grobla) »
GPS: N 51o 42' 53" E 17o 13' 9"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Krotoszyn » Gmina: Kobylin
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Pępowo - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Poznań

 

3.5
Oceń
(4 głosów)

Staw Kobylin Na Osiedlu mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

wader102wader102
0
Witam serdecznie.

Szkoda ze nikt o ten staw nie dba,
staw mocno zarośnięty :(
Bylem dziś i ciężko na spinning łowić ale myślę ze coś w tej sprawie będzie rozpatrzone.

Pozdrawiam.

(2013-05-04 21:29)
pojupoju
0
Witam ! No niestety skoro nikt nie przychodzi na czyn a tylko wszyscy chcą łowić to tak będzie. A z drugiej strony to bardzo dobrze , że nie idzie spiningować bo jest masę drobnicy i lepiej żeby drapieznik robił robotę w stawie. Już dosyć tam nawyciągano szczupaków. Jak się nie podoba to polecam wody Krotoszyńskie , tam pewnie jest czysto. (2013-05-06 20:46)
wader102wader102
0
Witam tu nie chodzi o szczupaki tylko ogólnie o wędkowanie. A mianowicie o holowanie ryby. I nie mówię że wszystkie stawy są super ale od czasu do czasu można ludzi zmobilizować do posprzątania, w ubiegłym roku były kosze na śmieci teraz nie ma nic i śmieci są które zabieram jak jestem na rybach. Mamy staw blisko więc trzeba trochę dbać o niego. (2013-06-05 21:57)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy