Staw Leśniczówka Wierzchosławice

/ 5 komentarzy / 4 zdjęć


Staw który chcę opisać znajduje się na terenie gospodarstwa agroturystycznego w gminie Wierzchosławice, leżącej około 10 kilometrów od centrum Tarnowa. Gospodarstwo jak i sam staw położone są w malowniczej okolicy, to wyjątkowe miejsce otacza las gdzie można pospacerować i przy odrobinie szczęścia nazbierać sporo grzybów. Właścicielami łowiska jak i całego gospodarstwa jest przesympatyczna rodzina , w razie problemów lub jakichś niejasności z pewnością pomogą. Teraz chciałbym napisać coś o samym łowisku- lustro wody zajmuje powierzchnię trzech hektarów z małą wysepką przy końcu stawu . Na brzegu łowiska zamiast standardowych miejsc do wędkowania znajdziemy pomosty w czym zupełnie nie przeszkadzają, wręcz lepiej podebrać rybę . Obok naszych stanowisk znajdziemy ławeczkę , kosz a nawet popielniczkę jest również toaleta. Łowić możemy tylko z jednego brzegu a to dlatego iż staw nie jest zbyt duży i ryba otoczona przez wędkarzy szukała spokoju za wyspą, gdzie wędkarz niema dostępu wędką. Głębokość dorasta do maximum 7 metrów, dno jest wolne od roślinności i bez żadnych zaczepów. Rybą dominującą jest Karp i Amur w tym duże okazy, spodziewać się można również Suma, Szczupaka, Sandacza a nawet Węgorza, w tym roku zarybiono dodatkowo linem . Rybę można zabrać do domu po ówczesnym jej zakupieniu jak i wypuścić co jest dobre dla wędkarzy wyznających zasadę NOW KILL. Są Również wymagania tyczące się łowiących, można łowić na dwie wędki, trzeba posiadać matę karpiową i duży podbierak , wiadro na wodę, haki bez zadziorowe, preparat do dezynfekcji ran dla ryb. Polecam to łowisko jest zasobne w ryby, znajdziemy tam cisze i spokój. I co tyczy się mnie bardzo rzadko wracam stamtąd o suchym kiju. Więcej informacji znajdziecie na stronie którą podam poniżej. P.S Życzę połamania kijów.Staw Leśniczówka Wierzchosławice opis łowiska:

Akwen: Staw Leśniczówka Wierzchosławice »
GPS: N 50o 2' 15" E 20o 53' 17"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Tarnowski » Gmina: Wierzchosławice
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Łowimy na dwie wędki, trzeba posiadać podbierak, matę, wiadro na wodę haki bezzadziorowe. Nocne łowienie tylko przed ówczesnym wynajęciu domku .
Noclegi w pobliżu: Tarnów - meteor
Tagi łowiska:

 

3.6
Oceń
(8 głosów)

Staw Leśniczówka Wierzchosławice mapa:- opinie i komentarze

game30355game30355
0
Spoko staw. Oczywiście daję 5*. (2011-11-28 18:26)
Apacz1986Apacz1986
0
Super miejsce na odpoczynek. Byłem i na pewno często będę tam wracał. Cisza spokój bardzo mili właściciele czysto no i przede wszystkim co nas wędkarzy interesuje są tam rybki te mniejsze i oczywiście te większe, wiem bo sam miałem kilka na haczyku. Największego karpia złowiłem na 7 kg są i dużo większe. Polecam jeśli ktoś chce sobie odpocząć i do tego powalczyć z ładnymi rybami to warto. (2012-03-10 17:50)
mariuszxxl4mariuszxxl4
0
właśnie o to mi chodziło.szukam więcej informacji. (2012-04-25 06:30)
fifa22fifa22
0
Spoko, tylko czy nowo powstała autostrada , niezakłuciła temu miejscu spokój, mam nadzieje że nie bo zapowiada się ciekawym łowiskiem. (2013-03-29 07:26)
esbeaaesbeaa
0
zakaz spinningowania czy to prawda ????? (2013-10-06 12:39)

skomentuj ten artykuł