Staw Mazura


Zbiornik:
Starorzecze to rynna ciągnąca się z północy na południe. Linia brzegowa od północy jest zarośnięta trzciną i krzakami. Trudny dostęp. Woda od północy płytka 0,5 - 1m głębokości, lustro porośnięte moczarką. Strona południowa wygląda nieco lepiej. Jest dojście do wody, znacznie mniej trzciny i moczarki, głębokość podobna 0,5 - 1,5 m. Od strony wschodniej mamy bardzo ostry spadek (skarpa porośnięta drzewami i krzakami) oraz kilka drzew leżących w wodzie, małe kępy trzciny. Strona zachodnia wygląda dużo lepiej. Fajne zejścia do wody, trochę trzciny, kilka drzew w wodzie. Głębokość na środku do 3 m. Dużo moczarki.

Rybki:
Dość duża populacja sumika. Nie brakuje leszcza, płoci, uklei, krasnopióry. Znacznie mniej karpia oraz lina. Można wyciągnąć szczupaka oraz liczne okonie. Od wschodniej strony pod zwalonymi drzewami można spotkać suma.

Dojazd:
Do zbiornika dojedziemy najlepiej zjeżdżając z drogi nr 46 na Malerzowice Wielkie i dalej w kierunku wioski Bielice. W Bielicach pierwsza droga w prawo i cały czas prosto trzymając się prawej strony. Zbiornik będziemy mieli po prawej stronie.

Woda ta nie należy do PZW. Okoliczni wędkarze starają się zarybiać to miejsce. Niestety okoliczni tubylcy biorą wszystko jak leci.Staw Mazura opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 50o 34' 17" E 17o 28' 47"
Położenie:
Właściciel:
Noclegi w pobliżu: Niemodlin - meteor
Tagi łowiska:

 

4.1
Oceń
(7 głosów)

Staw Mazura mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł