Łowisko należące do Stowarzyszenia Wędkarskiego LIN znajduje się w Rudzie Sląskiej Kochłowicach na granicy z Katowickimi Panewnikami przy ulicy Gościnnej gdzie bardzo łatwo dojechać samochodem od autostrady A4 oraz Mikołowa i południowych dzielnic Katowi a także autobusami linii 13 i 48 (wysiadamy na przystanku Ruda Śląska Kochłowice Ośrodek Wypoczynkowy.
Samo łowisko powstało po dawnym przykopalnianym ośrodku wypoczynkowym które stwarza idealne warunki na weekendowe wypady z rodziną. Przy łowisku znajduje się parking, sklep gdzie można kupić przynętę, napoje oraz coś na ząb. Samo łowisko jest dobrze przygotowane nad wodą znajdują się stanowiska z ławkami oraz koszami na śmieci, jest czysto, bezpiecznie i przyjemnie. Łowisko jest łatwe (idealne dla początkujących) z jednej strony porośnięte trzcina co sprawia idealne miejsce dla pięknych linów i płoci natomiast reszta łowiska jest czysta i odsłonięta gdzie spławikowcy i gruntowcy łowią za pomocą kukurydzy, białych i czerwonych robaków piękne karasie i karpie. W stawie są także okonie i szczupaki na które wędkarze polują za pomocą gum i woblerów a także na zasiadają się z żywcem. Łowisko jest godne polecenia na weekend aby uciec od zgiełku codzienności i odpocząć w ciszy degustując sie tym co w wędkarstwie najlepsze-ciszą, spokojem i naturą.Staw nr 1 LIN opis łowiska:

Akwen: Staw Rybaczówka nr 1 »
GPS: N 50o 14' 5" E 18o 55' 8"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Ruda Śląska »
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Regulamin połowu zgodny ze statutem Stowarzyszenia Wędkarskiego Lin dostępny na stronie www.lin.yoyo.pl
Noclegi w pobliżu: Ruda Śląska - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE STAWY

 

3.7
Oceń
(3 głosów)

Staw nr 1 LIN mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł