Staw Ochotka nr 421

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Niewielki staw położony w Tychach-Czułowie przy trasie Katowice-Tychy w sąsiedztwie innych malowniczo położonych stawów zasilanych przez rzekę Mleczną. Bardzo prosty dojazd autobusami linii 688 i 36.Właścicielem wody jest PZW Okręgu Katowickiego.
Niewielki staw porośnięty pałką wodną stwarza idealne warunki dla bytowania białej ryby i jest idealny dla początkujących wędkarzy zaczynających swą przygodę ze spławikiem. Głównie trafiają się karasie,krąpie i okonie ale może trafić się też lin czy karp które chętnie biorą na czerwone robaki oraz kukurydzę. Staw ten oraz sąsiadujące z nim inne stawy są mocno oblegane przez wędkarzy nawet w nocy co powoduje iż bez obaw można zastawić się ze świetlikiem na nocną zasiadkę, którą przerwać mogą nam jedynie dziki. W chwilach wolnych od brań można wybrać się na grzyby do pobliskiego lasu.Staw Ochotka nr 421 opis łowiska:

Akwen: Staw Ochotka »
GPS: N 50o 9' 51" E 19o 0' 10"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Tychy »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2023r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z regulaminem PZW Okręgu Katowice
Noclegi w pobliżu: Tychy - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Katowice

 

3
Oceń
(2 głosów)

Staw Ochotka nr 421 mapa:- opinie i komentarze

KordialKordial
+1
Witam! Był ktoś w tym miesiącu na zbiorniku ochotka? Mam zamiar się wybrać w ten weekend, jakiś brania, zbiornik czysty? (2014-04-14 20:47)
dziadek2dziadek2
+1
a oprócz karasia małego czy jet tam jeszcze inny gatunek ryby? (2015-07-06 21:03)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy