Staw- Mały Grodziec a Serby

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć


Staw w pobliżu Małego Grodźca i Serbów jest łowiskiem, który znajduje się przy samej drodze, zaraz przy wyjeździe z miejscowości Głogów. Aby dojechać w to miejsce należy kierować się w kierunku na Sławę, przejeżdżając przez pierwszy, a nastepnie drugi most w Głogowie, odbijamy w lewo i już go można zauważyć.

Jest łowiskiem, które jest porośnięte dookoła trzciną z niewielką ilością drzew liściastych. Brzeg, który jest od strony ulicy jest bardo mocno utwardzony i płytszy niż ten po przeciwnej stronie. Druga strona jest głębsza. Powodem tego jest to, że we wcześniejszych latach był pogłębiany, a dodatkowo bardziej dno jest piaszczyste. Porobione są schodki zejściowe do brzegu i można oczywiście po tej stronie zostawić samochód. Droga wjazdowa jest za stawem po lewej stronie.

Staw położony jest w województwie dolnośląskim, w powiecie głogowskim i w gminie Głogów. Najgłębsze miejsca znajdują się w punkcie nr X1, ponieważ z tej strony staw był najbardziej pogłębiany. Natomiast w punkcie x2 głębokość się zmniejsza tak do 2-2,5 m i idąc do punktu x3, głębokość średnia to około 2-2,5 m także. Kiedy mamy lato brzegi dodatkowo porośnięte są grążelami co w niektórych miejscach utrudnia łowienie, ale z drugiej strony jest bardzo dobrym schronieniem dla ryb spokojnego żeru jak i drapieżników.

Łowisko jest ciekawe pod względem różnorodności ryb, można w nim złapać okonia, szczupaka, lina, karpia, płoć, krąpia, leszcza. Co do karpia i lina to w stawie jest tego dużo tylko bardzo trudno go złapać i naprawdę trzeba być dobrym łowcą. Raz byłem świadkiem jak jednemu wędkarzowi udało się złapać na kukurydzę karpia ważącego około 3 kg. Naprawdę był bardzo ładny. Mi osobiście udało się złapać lina, okonia, szczupaka.

Staw należy do okręgu PZW Legnica, więc regulamin ustalony jest właśnie przez ten okręg. Łowić każdy może kto ma opłacone składki na 2010 r. Staw jest zarybiany w dużej ilości karpiem i linem. Więc jeżeli ktoś jest dobry przy połowie karpi, zapraszam na ten staw, może on akurat pokaże innym wędkarzom jak się wyciąga ładne karpie.
Staw- Mały Grodziec a Serby opis łowiska:

Akwen: Staw Mały Grodziec »
GPS: N 51o 40' 40" E 16o 5' 30"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Głogów » Gmina: Głogów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2023r »)
Regulamin połowu:Taki jak obowiązuje w Okręgu PZW Legnica
Noclegi w pobliżu: Głogów - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Legnica

 

4
Oceń
(22 głosów)

Staw- Mały Grodziec a Serby mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Jimmy23Jimmy23
0
Tu nie ma ryb.. Stawy typowy do wypoczynku przez emerytów.. Nie wiem dlaczego ludzie daja sie tak okłamywac ze staw jest zarybiany... totalne dno. (2011-10-19 13:30)
FELIPEFELIPE
0
Nie zgadzam się, w stawie jest duża populacja lina i karpia, jest ładny leszcz, piękny szczupak, złowiłem tam również sandacza. Trzeba troszkę czasu spędzić nad tą wodą a o efekty można być spokojnym. Z marszu w dzisiejszych czasach nigdzie się nie da połowić konkretnych rybek. (2012-04-19 22:09)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy