Zaloguj się do konta

Staw przy Estkowskiego

Gospodarzem zbiornika przy ulicy Estkowskiego jest Koło Jarocin-Miasto.Wiele lat temu koło wydzierżawiło staw i od tego czasu bardzo dobrze dba o ten zbiornik.Co roku przeprowadzane są prace porządkowe.Staw znajduje się przy samym lesie dlatego można tam w spokoju odpocząć i powędkować.Co roku gospodarz zarybia staw nie tylko karpiem,ale też płocią,karaśiem czy linem.W zbiornku tym pływają chyba wszystkie gatunki ryb.

Trafiaja się piękne szczupaki,okonie a nawet sumy.Wędkować można na jedną wędke ze spławikiem.Spinningowanie na tym zbiorniku jest zabronione.W okresie połowy szczupaka można uzyć drugiej wędki na żywca.Na stawie co roku przeprowadzane są zawody międzysekcyjne oraz festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka.

Woda ta cieszy się ogromnym powodzeniem wśród emerytów i rencistów,którzy ze względu na stan zdrowia czy finansowy nie mogą sobie pozwolić na dalsze wyjazdy.Jest też atrakcją dla dzieci i młodzieży,która w wolnym czasie ma gdzie powędkować i szkolić swoje umiejetności.

Chociaż zbiornik przeznaczony jest tylko dla członków Koła Jarocin – Miasto,jednak pisze o tym by zachęcić inne koła do rozejrzenia sie czy w pobliżu ich miejscowości nie znajdą zaniedbanych zbiorników,którymi warto by było się zaopiekować za niewielką opłatą dając szanse starszym członkom kół,jak i dziecią na wypoczynek nad wodą nie narażając na niepotrzebne koszty.Będzie to wspólna korzyść dla jednych i drugich.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (2)

Max79

Cześc MIrekCzy ja dobrze widzę napis na tablicy PLAC MUZYKI ROCKOWEJ czy to tam odbywały się słynne koncerty :)A tak na poważnie, to pomysł świetny by poszukać w okolicy jakichś zbiorników. [2009-04-03 09:42]

wedrowiec

To jest adres naszego koła które znajduje się w Domu Kultury przy takiej właśnie ulicy.Tak to ten Jarocin gdzie dalej odbywa się festiwal [2009-04-04 07:31]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.