Staw Radosław przy os.Radosław w Nowogardzie

/ 14 zdjęć


Łowisko to darzę ogromnym sentymentem,spora część życia upłynęła w jego okolicach i nad nim zresztą też.
To tutaj złowiłem swojego pierwszego karpia,duży nie był jakieś1,5kg ale cieszył ogromnie.Także tutaj złowiłem 42 liny na jednej z zasiadek,rekordu tego do dzisiaj nie udało się pobić.Także tutaj złowiłem 16 szczupaków jednego popołudnia,większość wymiarowe. Niestety było to w latach 90-tych.Dzisiaj ryba też tam jest,ale trudniej ja złapać i jest jej mniej.Ciekawostka jest tu węgorz i sum,a także w niewielkiej ilości pstrąg potokowy.
Pod koniec lat osiemdziesiątych staw był zasilany wodą z rzeki Sąpólna poprzez aluminiowy rurociąg.Pamiętam dość dobrze jak się wtedy kąpaliśmy w naszym jak go nazywaliśmy stawie.
Staw ma długość nie większą niż 200 m ,szerokość do 80-90 m,głębokość średnia 50-80 cm,max.150-170cm.Poziom wody zmienia się nawet do pół metra na wiosnę i na jesień.Na akwenie po jego zachodniej stronie jest wyspa usypana specjalnie dla ptactwa .
Występują tu czarne pijawki tzw.końskie jak też te z paskami tzw.lekarskie.Mnóstwo jest żabi ciekawostka traszek.Dobre miejsca do łowienia są na płn-wsch części w okolicach pomostu ,na całej prawie płn. stronie jak też na całej stronie południowej.Część zachodnia trudno dostępna.
Jak tu trafić? Będąc w Nowogardzie musimy kierować się na Resko lub Dobrę Nowogardzką,mijamy szkołę,dawny POM osiedle pomowskie,masarnię i już jesteśmy.Cały czas jadąc ulicą Boh.Warszawy.
Nic nie ujdzie uwadze mieszkańców osiedla przy stawie,tak więc jak ktoś z was będzie tam łowić to w kilka minut pojawi się towarzysz.
PozdrawiamStaw Radosław przy os.Radosław w Nowogardzie opis łowiska:

Akwen: Staw Radosław Nowogard »
GPS: N 53o 39' 47" E 15o 8' 54"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Goleniów » Gmina: Nowogard
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Woda nie jest własnością PZW ani żadnej osoby prywatnej,nie zwalnia to jednak nikogo z przestrzegania RAPR. Mieszkańcy osiedla co kilka lat robią składkę ,potem zakupują karpia,lina,szczupaka.
Noclegi w pobliżu: Nowogard - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE STAWY

 

5
Oceń
(1 głosów)

Staw Radosław przy os.Radosław w Nowogardzie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł