Staw Rzeszówek

/ 5 komentarzy / 12 zdjęć


Staw Rzeszówek to sztuczny zbiornik wodny, leżący pomiędzy miasteczkiem Świerzawa a wsią Rzeszówek - dolnośląskie. Usytuowany jest w naturalnej niecce / podmokłe obniżenie terenu /, przy czym w celu podniesienia poziomu wody, na obrzeżach tej niecki usypano i utwierdzono wały ziemne. Zbudowano więc staw o pow. 2.64 ha i średniej głębokości 1,5 - 2,5 m. Na środku zbiornika usypano wyspę o śr. 10 m. Łowisko zasilane jest wodami górskiego strumienia o nazw. Kamiennik. Koryto tegoż potoczku opływa staw w 3/4 jego obwodu, lecz oddzielone jest wspomnianym wałem ziemnym. Wpływ wody do zbiornika wychwytywany jest ze strumienia poprzez rurę zasilającą a jej nadmiar przelewa się przez mnich po przeciwległej stronie stawu i na powrót wpływa do potoku. Wymienność wody jest znikoma, więc i temperatura jej w łowisku jest dość wysoka. Sam staw umiejscowiony jest w malowniczej okolicy, pomiędzy laskami a blisko przy drodze. Brzegi łowiska porośnięte są pałką szerokolistną w której wycięto przesmyki, tworząc naturalne stanowiska wędkarskie. Przy wjeździe na łowisko znajduje się wygodny i przestronny parking na pojazdy, jednak na wały wjazd jest zabroniony. Na miejscu zamontowano tablicę informacyjną i znaki oznajmiające wędkującym o zasadach połowu na tym zbiorniku. Łowisko jest czyste i zadbane, trawa wykoszona na brzegach kosze na odpadki, widać tu gospodarską rękę opiekuna - Koło Miejskie PZW Świerzawa. Stanowisk wędkarskich w formie budowli nie ma. Lecz naturalnych jak na tak małe łowisko pod dostatkiem. Dominującą rybą jest : karp, leszcz, płoć, karaś a z drapieżników: szczupak i sandacz / od 50 cm / okoń oraz nieliczny i mały sum. Woda administrowana jest przez PZW Jelenia Góra i nosi nr. ewid. 1328 - stawy Świerzawa. Na łowisko dojechać można ze Świerzawy w kierunki wsi Rzeszówek tj. odl. ok. 2 km.Staw Rzeszówek opis łowiska:

Akwen: Staw Rzeszówek »
GPS: N 51o 0' 44" E 15o 54' 23"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Złotoryja » Gmina: Świerzawa
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Jelenia Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Jelenia Góra 2020r »)
Regulamin połowu:Połów wg ogólnego regulaminu PZW z wyłączeniem: szczupak i sandacz - 50 cm.
Noclegi w pobliżu: Świerzawa - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Jelenia Góra

 

4.6
Oceń
(28 głosów)

Staw Rzeszówek mapa:

Dołączone pliki (1)

  • - Staw Rzeszówek. - 136 kb

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

kolka1236kolka1236
0
Ładny stawek, można powiedzieć rekreacyjny. Przy okazji obcowania z naturą można połowić ryby. Z opisu widać, że miejsce jest zaciszne, schludne - co jest rzadkością nad naszymi wodami. W najbliższym czasie trzeba odwiedzić to miejsce. (2009-05-20 19:53)
kobikobi1kobikobi1
0
Zadbane i ładne łowisko,Dwa , trzy sezony temu jeździłem tam ze spiningiem na szczupaka , efekty były znakomite,jak jest teraz nie wiem. (2009-09-23 21:15)
użytkownik28802użytkownik28802
0
bardzo fajne i zadbane miejsce w Polsce to rzadkość brak śmieci to mnie naprawdę cieszy że nie muszę przed rozbiciem sprzętu sprzątać całego stanowiska z puszek , butelek itp. Auto można mieć na widoku więc brak strachu i można se namiocik postawić pełen luksus. ode mnie oczywiście 5*
(2010-01-06 23:18)
Egon89Egon89
0
Jest to jeden z moich ulubionych zbiorników. Cisza, spokój, to jest to czego potrzeba do szczęścia, a nie powiem, bo i rybki  zawsze dopisują na tym akwenie. Pozdrawiam :)
(2010-03-29 22:44)
Rumcajs12Rumcajs12
0
Witam, był ktoś może nie dawno na tym akwenie ? Są jakieś wyniki, warto jechać na nockę ? (2015-05-27 11:53)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy