Staw Serby I

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Staw znajduje się w powiecie głogowskim, w gminie Głogów (woj. dolnośląskie), na trasie Głogów-Slawa. Jest on między dwoma wioskami Grodziec Mały i Serby. Niedaleko stawu za wałem ochronnym płynie Stara Odra. Zbiornik w linii brzegowej w połowie jest porośnięty trzciną. Powierznia łowiska obejmuje teren 5,76 ha, średnia głębokośc to około 2-3m.

Staw jest często zarybiany linem, karpiem i szczupakiem w dawniejszych latach amurem, gdyż był bardzo zarośnięty, w obecnych czasach staw został częściowo oczyszczony i pogłębionyw niektórych jego częściach. O łowisku powiem jeszcze tyle, że pływają w nim piękne okazy lina i karpia z którymi miałem do czynienia.Staw Serby I opis łowiska:

Akwen: Staw Serby I »
GPS: N 51o 40' 40" E 16o 5' 30"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Głogów » Gmina: Głogów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2022r »)
Regulamin połowu:Łowisko należy do Okręgu PZW Legnica, a koło opiekujące się nim to Głogów-Miasto. Każdy zbiornik w tym okręgu ma przypisany numer łowiska tak więc Serby I "Emerytów" ma numer "238". Po przybyciu nad wodę pamiętajcie o wpisie do rejestru numeru łowiska i daty!!!
Noclegi w pobliżu: Głogów - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Legnica

 

4
Oceń
(21 głosów)

Staw Serby I mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

FELIPEFELIPE
0
Spędziłem nad tym stawem wiele emocjonujących chwil, jak dla mnie jeden z lepszych stawów w okolicy, pływają tam piękne rybki. Niestety rzadko mam czas na powroty w rodzinne strony a co dopiero na zasiadki w starych dobrych miejscówkach :( (2012-04-19 21:53)
michalseteckimichalsetecki
0
polecam (2012-09-03 14:25)
wilutek98wilutek98
0
nie wiem czy warto tam iść ja chodze na seryby stare 2 (2013-04-21 13:45)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy