Staw Trzos

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


Niedaleko drogi krajowej 73, w gminie Pacanów (powiat buski), położony jest staw zwany "Trzos". Jego właścicielem jest gmina Pacanów. Jest to niezbyt duży akwen umiejscowiony między okolicznymi polami uprawnymi. Przyciąga swoim spokojem i malowniczym położeniem. Głębokość dochodzi tu do 3 metrów, choć niektórzy miejscowi uważają, że jest większa. Zbiornik obfituje w ryby takie jak m. in.: okoń, karaś, płoć czy szczupak. Karp niestety już jest na nim rzadkością.

Polecam wszystkim to łowisko. Ja osobiście mam do niego duży sentyment, gdyż to na nim stawiałem "pierwsze kroki" w sztuce wędkarstwa.Staw Trzos opis łowiska:

Akwen: Staw Trzos »
GPS: N 50o 21' 56" E 21o 3' 40"
Położenie: Województwo: Świętokrzyskie » Powiat: Buski » Gmina: Pacanów
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Zgodny z RAPR.
Noclegi w pobliżu: Solec-Zdrój - meteor
Tagi łowiska: ŚWIĘTOKRZYSKIE STAWY

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Staw Trzos mapa:- opinie i komentarze

ferozaferoza
0
Łowisko godne uwagi. Jedyny problem to miejsca parkingowe; jest tylko kilka. Urok łowiska wynagrodzi początkowe problemy. Trochę cierpliwości i można "zaliczyć" zupełnie ciekawe okazy płoci, karasia i okonia. (2012-03-07 17:43)
Blondas34Blondas34
0
był ktoś tam ostatnio? (2012-04-21 19:05)
srebny22srebny22
0
Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura. Trzos jest totalnie wykłusowany!!! Jedyna ryba jaka tam została to wzdręga mikroskopijnych wielkości i sumik karłowaty. Karaś, płoć czy okoń trafia się bardzo sporadycznie. Co do uroku łowiska to owszem przyciąga uwagę. Jeszcze parę lat do tyłu można było złowić ciekawe okazy. Następna rzecz jest taka że łowisko to należy do prywatnej osoby , która przebywa obecnie za granicą. Nikt tego nie pilnuje dlatego rybostan jest jaki jest. Pozdrawiam (2013-09-19 20:45)
WelwerWelwer
0
Ja byłem niedawno, to nieprawda że niema tam ryb. Zależy od miejscówki. Gdy dobrze się ustawi, to okoń, szczupak i karaś bierze bez problemu. Inna sprawa gdy jest wiatr..... kompletnie nie da się rzucać. (2014-07-23 17:27)

skomentuj ten artykuł