Staw Ferdynandów

/ 6 komentarzy / 2 zdjęć


Łowisko o powierzchni ponad 4 h, średnia głębokość wody od 2-do 3 metrów z wypłyceniami do 1,5 metra głębokości, latem zbiornik zarasta moczarką i rogatkiem co utrudnia kłusownictwo ale i wędkowanie choć miejsca nikomu by siąść i połowić nie powinno zabraknąć. Warto być członkiem naszego koła. Staw znajduje się w gminie Pęczniew, w miejscowości Ferdynandów, powiat Poddębice, województwo Łódzkie. Zawody wędkarskie są zawsze na rozpoczęcie i zakończenie sezonu, dodatkowo są organizowane zawody dla dzieci z okazji Dnia dziecka oraz zawody o Puchar Wójta Gminy. Zawody są niestandardowe gdyż u nas z uwagi na spore grono starszych wiekiem wędkarzy stanowisko jest jedno niezmienne a także jest jedna trzy lub czterogodzinna tura. Bardziej szczegółowe ustalenia co do zawodów są podejmowane zawsze przed ich rozpoczęciem. Zawody zawsze zaczynają się zbiórką o godź. 6 rano w terminach ustalonych na wiosennym zebraniu członków koła.Staw Ferdynandów opis łowiska:

Akwen: Staw Ferdynandów »
GPS: N 51o 46' 16" E 18o 44' 6"
Położenie: Województwo: Łódzkie » Powiat: Poddębicki » Gmina: Pęczniew
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Wędkować na stawie mogą jedynie członkowie Koła nr.17 W Pęczniewie okręg PZW Sieradz.

Limit dzienny wynosi:

- 2 szt karpia
- 2 szt. szczupaka (wymiar ochronny 50 cm i okres ochronny od 1.XI do 1 V.)
- 2 szt. amura
- 3 szt. karasia złotego
- 2 szt. sandacza
- 2 szt karasia srebrnego powyżej 1 kg wagi
- 2 szt. węgorza
- 1 szt. suma

Wymiary ochronne oraz okresy ochronne gatunków ryb przy których nie ma tego określone inaczej są zgodne z Amatorskim regulaminem połowu ryb w danym okręgu.

Łączna waga dobowa ryb nie może przekroczyć 5 kg.

Ryby złowione na łowisku można przetrzymywać tylko w dostosowanej do tego siatce materiałowej z obręczami. Zabronione jest stosowanie siatek metalowych do przetrzymywania złowionych ryb. Ryby niewymiarowe należy niezwłocznie wypuścić spowrotem do łowiska. Nie wolno przetrzymywać ryb w siatce w celu ich podmiany po złowieniu większej sztuki. Po złowieniu limitu ryb danego gatunku każdą rybę tegoż samego gatunku należy niezwłocznie wypuścić do łowiska. Po przekroczeniu wagowego limitu dobowego ryb niezależnie od gatunków jakie się złowiło należy zaprzestać w danej dobie wędkowania. Na stawie obowiązuje zakaz jakiegokolwiek połowu z sprzętów pływających. Dozwolone jest łowienie jedynie z brzegu. Staw jest kontrolowany przez straż rybacką zarówno państwową jak i społeczną oraz gospodarzy zbiornika włącznie z miejscowymi członkami koła którzy upoważnieni są do wylegitymowania czy łowiący posiada stosowne opłaty oraz czy jest członkiem Koła nr. 17 w Pęczniewie.
Noclegi w pobliżu: Pęczniew - meteor
Tagi łowiska: ŁÓDZKIE STAWY

 

5
Oceń
(1 głosów)

Staw Ferdynandów mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

roobcioroobcio
0
Super łowisko, do Pęczniewa zapisałem się rok temu, w tym roku też opłacam tam składki :-) (2013-02-10 20:47)
plampa1plampa1
0
no może z tym super łowiskiem to tak nie przesadzaj kolego bo ryba to tam była ale 10 lat temu teraz to tam wcale ryby nie ma i sie wypłyciiło i zarasta ;l/ pozdrawiam (2013-04-03 17:13)
pato9999pato9999
0
Ale coś się tam da złowić. (2013-05-19 09:07)
stefan55stefan55
0
A może coś więcej o tym zbiorniku,czy coś się zmieniło na lepsze ? (2014-04-13 10:59)
kuba2510kuba2510
0
Ładna płoć i okoń. (2015-12-21 21:26)
therisek2206therisek2206
0
No ale chwila, co to za łowisko komercyjne jak "Wędkować na stawie mogą jedynie członkowie Koła nr.17 W Pęczniewie okręg PZW Sieradz." ? Łowisko komercyjne chyba właśnie jest łowiskiem gdzie nie trzeba należeć do żadnego koła itp a ceny i regulamin ustala właściciel łowiska a nie PZW,.  (2017-03-11 15:18)

skomentuj ten artykuł