Stawy Bartoszów

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Stawy w Bartoszowie są położone w miejscu bardzo spokojnym i oddalonym od głównej drogi dzięki temu panuje tam spokój i cisza. Te stawy są idealnym miejscem do wypadów rodzinnych jak również wypadem dla łowców okazów. W tych stawach pływają duże okazy Karpi, Amurów i Tołpyg. Jest to idealny staw do nauki łowienia dla młodych wędkarzy. Wiosną do czerwca ładnie biorą Karasie, Liny, Pstrągi, Płocie, Karpie latem Karpie i Amuru jesienią powtarza się sytuacja z wiosny inne gatunki ryb biorą sporadycznie. Idealne metody połowu to spławik i grunty, a również można pobawić się w każdą środę w spining. To łowisko obfituje w doże okazy Karpi i Amurów. To łowisko jest wbrew pozorom bardzo wymagające bywają dni że przez cały dzień nie ma brań lecz trafiają się dni ze ciągnie się rybę za rybą. Występuje tutaj również Karp pełnołuski który jest wyjątkowo waleczny. Polecam to łowisko wszystkim wędkarzom szukającym odpoczynku i wspaniałych walk z rybą.

Życzę wszystkim połamania kijaStawy Bartoszów opis łowiska:

Akwen: Staw Bartoszów »
GPS: N 49o 33' 45" E 21o 53' 39"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Krośnieński » Gmina: Rymanów
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Regulamin łowiska

„STAWY W BARTOSZOWIE”1. Na łowisku wolno wędkować od 6 kwietnia 2010 do 31 października 2010 w godz. od 6:00 do zmierzchu.2. Licencje rozprowadzane będą przez obsługę łowiska:

· wędkowanie można rozpocząć bez wykupionej licencji, jednak w tym wypadku do chwili wykupienia licencji nie wolno zabierać złowionych ryb,

· posiadacze stałych licencji mogą rozpocząć wędkowanie po uprzednim wpisaniu daty.

Licencje rozprowadzane są po okazaniu karty wędkarskiej i legitymacji PZW a w przypadku osób nie zrzeszonych w PZW po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.3. Limity dzienne połowu:

· Sandacz, sum, węgorz, szczupak, okoń – 1 sztuka (łącznie),

· Karp, pstrąg, amur, tołpyga, lin – 2 sztuki (łącznie),

· Karaś, Płoć – 3 sztuki (łącznie).

Łączna liczba ryb zabranych z łowiska ( z w/w grup) nie może przekroczyć 3 sztuk łącznie.4. Wymiary ochronne:

· pstrąg - 25 cm,

· karp – do 35 cm i powyżej 55 cm,

· amur biały, tołpyga - 50 cm,

· lin – 25 cm.

Pozostałe wymiary ochronne zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.5. Łowimy tylko na jedna wędkę. Wędkarz może posiadać więcej wędek jednak nie mogą być uzbrojone tzn. żyłka nie może być przeciągnięta przez przelotki, a kołowrotek przymocowany do wędziska. W przypadku wędek bez kołowrotka zestaw nie może być przymocowany do wędziska.

6. W siatkach wolno przechowywać tylko ryby przeznaczone

do zabrania - (nie wolno podmieniać ryb w siatkach ze względu na uszkodzenia przetrzymywanych ryb!!!). Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania własnej siatki.7. Zabrania się:

· zaśmiecania stawów i ich otoczenia,

· niszczenia skarp grobli i roślinności na niej rosnącej,

· palenie ognisk na grobli,

· łowienie na żywca oraz wpuszczania do stawów ryb pozyskanych w innych wodach,

· regulowania poziomu wody,

· parkowania poza parkingiem,

· wprowadzania psów na teren stawów w Bartoszowie.8. Wędkarze zobowiązani są do zachowania spokoju i kultury na łowisku.9. Kontrolę przestrzegania regulaminu łowiska prowadzić będą strażnicy SSRyb., członkowie Zarządu Koła PZW Rymanów oraz osoby upoważnione przez Zarząd Koła PZW Rymanów.

Noclegi w pobliżu: Rymanów - meteor
Tagi łowiska:

 

3
Oceń
(7 głosów)

Stawy Bartoszów mapa:- opinie i komentarze

manix123manix123
0
Tylko w Bartoszowie p. prezes mógł coś takiego wymyślić niech sobie sam łowi ten staw to jeden wielki kretynizm i dopatrywanie się w każdym wędkarzu złodzieja .
(2011-04-12 16:51)
abadulabadul
0
byłem tam kilka razy,faktycznie połowiłem karpiki po 40 cm.ale czułem się jak pod monitoringiem.
(2011-06-17 11:34)

skomentuj ten artykuł