Stawy El Coyote

/ 10 zdjęć


Stawy przy domkach "El Coyote"
Przy domkach są dostępne dla wędkarzy trzy stawy: staw nr. 1, staw nr. 2, oraz staw nr. 3.

Staw nr. 1
Jest to największy spośród tych trzech stawów. Nie jest głęboki. Maksymalna głębokość to - według właściciela 3 metry. Żyją w nim liny - jest ich tam sporo, ale trudno je złowić, ponieważ pływają w tym stawie już szósty rok. Oprócz linów mieszka tam jeden amur, sandacze oraz wiele uklejki i płoci. Staw posiada dużą ilość roślinności.

Staw nr.2
Jest znacznie głębszy od stawu nr.1 . Posiada pomost na który możemy bez problemów wejść. Dno jest pokryte mułem. Są miejsca gdzie dno jest pokryte kamieniami. Rośnie tutaj znacznie więcej roślin, niż we wcześniej opisywanym stawie. W stawie działa "młynek", którego celem jest wywoływanie fal na wodzie. Nie martwmy się tym jednak, ponieważ żyjące tam ryby - czyli dwa amury, dwie tołpygi, sandacze, szczupaki oraz liny i drobnica - są do niego przyzwyczajone i podczas jego działania, jak i podczas jego spoczynku biorą tak samo. Drobnicy jest tutaj znacznie mniej niż w stawie nr. 1

Staw nr. 3 - "Staw pstrągowy"
Pływa tutaj około 300 sztuk pstrągów tęczowych. Zostały one wpuszczone około dwa tygodnie temu. Przed ich wpuszczenie staw
zamieszkiwały płocie i ukleje. Zamieszkiwały go przez 3 lata, a wiadomo, że wędkarze niezbyt często preferują połów tej ryby. Dlatego osiągnęły piękne rozmiary! Roślinności wodnej jest tutaj bardzo mało, jednak waleczne pstrągi potrafią to wykorzystać. Tutaj również działa "młynek", przy którym chętnie gromadzą się większe tęczaki.

Więcej informacji o domkach możecie znaleźć tutaj: http://elcoyote-dziurdziow.com. Ja tylko podaje "wędkarskie informacje" :) PozdrawiamStawy El Coyote opis łowiska:

Akwen: Rzeka Hoczewka »
GPS: N 49o 26' 3" E 22o 18' 4"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Lesko »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Krosno » (zobacz porozumienia Okręg PZW Krosno 2023r »)
Regulamin połowu:1. Należy zachować umiar i nie zabierać niepotrzebnie ryb.
2. Nie śmiecić.
3. Zachować ciszę.
4. Jeżeli chcemy wziąć rybę (pstrąga tęczowego) ze stawu nr. 3 musimy to zgłosić właścicielowi i zapłacić za trzy sztuk 20 zł.
Noclegi w pobliżu: Hoczew - meteor
Tagi łowiska: PODKARPACKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Krosno

 

4
Oceń
(4 głosów)

Stawy El Coyote mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy