Zaloguj się do konta

Stawy Glinianki w Wymysłowie

Stawy „Glinianki” w Wymysłowie znajdują się obok starej cegielni, po której w zasadzie pozostała tylko ruina. Niegdyś, jak się można domyślić, wydobywano tu glinę. Dziś stawy służą niemal wyłącznie wędkarzom. Wymysłów zlokalizowany jest jakieś 5 km na północny-zachód od Pabianic, województwo łódzkie, obok Żytowic. Jest to, jeśli się nie mylę, 6 stawów, jeden nawet naprawdę dość duży. Głębokość glinianek sięga miejscami do 7 m, można tu złapać drapieżniki i ryby roślinożerne, dużo płoci, okoni i szczupaków.

Doskonałe miejsce do połowu spod lodu. Wielkość i głębokość stawów sprawia, że zimą na większości z nich jest gruby lód. Z tego, co wiem, stawy nie są prywatne ani dzierżawione, więc wszystko jest neutralne, nikt tu nic nie robi, nikt się nie buduje, jest spokój.

Jeśli chodzi o wędkowanie, można tu, że się tak wyrażę, dobrze skorzystać. Szczególnie jesienią, gdy jest znakomita pora na drapieżniki. Glinianki to doskonałe miejsce na spinning, inni wędkarze też wtedy tam łowią i nie narzekają na brania większych ryb. Chodzą tam szczupaki po 60 cm, a nawet większe, są też spore karpie: chociaż karpiarze odławiają ich duże liczby, dla nas też na pewno wystarczy.

Naprawdę, warto tam pojechać.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (8)

użytkownik

Chyba coś ci się pomyliło z tym łowiskiem. Po pierwsze ten akwen to nie łowisko specjalne. Należy on do PZW Łódź. Po drugie jest to mało opisany zbiornik. Sam wcześniej go opisywałem, więcej i bardziej szczegółowo. Po trzecie oceniono twoje łowisko nie poprawnie. Należy ci się mniejsza ocena. Ale nie przejmuj się mną, bo to tylko komentarz. [2010-07-08 13:50]

użytkownik

Próbowałem i to po kilkanaście razy dodać to jako łowisko PZW ale za każdym razem nie wchodziło,a weszło jako łowisko specjalne i tak zostało. A ocenia każdy tak jak uważa, a ocenę zbiornika jak przynajmniej narazie mam wyższą od ciebie więc można wywnioskować kto lepiej opisał zbiornik. ,,Ale nie przejmuj się mną, bo to tylko komentarz.'' [2010-08-14 21:32]

użytkownik

Jak nie umiesz przedstawić zbiorników pisemnie to nie zabieraj się za ich opisywanie leszczu !!! [2010-08-18 12:34]

użytkownik

Jak ja widzę to jesteś ode mnie młodszy o 2 lata., więc nie wymądrzaj się szczeniaku. [2010-08-18 18:29]

użytkownik

Poniżej krytyki... [2010-08-29 00:35]

użytkownik

Sam sie nie wymądrzaj dawolf. Ty za to wędkujesz 2 lata mniej ode mnie a to duzo mniej. [2010-09-01 12:17]

domino22

Witam mam pytanie należę do okręgu sieradzkiego koło w Lutomiersku czy muszę uiścić dopłatę ? [2014-02-04 18:10]

Cyrano7

Witam. Mozna cos tam połowić? :) [2014-06-27 19:54]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej