Stawy Martiany

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Łowisko "Stawy Martiany" powstały na niewielkim akwenie o powiewni ok 3 h wody. Jest to nieduży zbiornik wodny który wcześniej służył do podchowywania narybku służącego później do zarybień wód PZW. Zarządcą łowiska jest Okręg PZW Olsztyn. Zbiornik ten został udostępniony do wędkowania 12 czerwca 2015r. jako łowisko specjalne Koła PZW Rast. Od 2017r opiekunem łowiska jest Koło PZW Miasto Kętrzyn. Charakteryzuje się prostą linią brzegowa o łagodnym spadku w kierunki akwenu, z jednej strony zakończony wałem ze śluzą. W najgłębszym miejscu znajdziemy ok 1,8 wody. Ryby jakie w nim dominują to: karp, karaś, płoć, wzdręga, szczupak, okoń.
Łowisko to znajdziemy na trasie z Ketrzyna do Giżycka. Zaraz za miejscowością Pożarki jadąc w stronę Giżycka ok 500 m po lewej stronie znajduje się miejscowość Martiany a przed nią niewielki akwen malowniczo wpisany w krajobraz łąki przylegającej do głównej trasy.
Na tym akwenie gniazdują łabędzie i dzikie kaczki, które żywią się obfitą podwodną roślinnością.
W sezonie letnim najlepsze miejscówki znajdziemy w okolicy wcześniej wspomnianego wału, gdyż pozostałą cześć znacznie płytszą bujnie porasta podwodna roslinność .Stawy Martiany opis łowiska:

Akwen: Jezioro Martiany »
GPS: N 54o 1' 51" E 21o 31' 1"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Kętrzyński » Gmina: Kętrzyn
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r »)
Regulamin połowu:REGULAMIN ŁOWISKA1. Obowiazuje bezwzględny NAKAZ parkowania samochodów wyłącznie na wyznaczonym parkingu.

2. Na łowisku poriszać się można tylko po wyznaczonej przez opiiekuna łowiska strefasz przy samej lini brzegowej.

3. Wędkarz ma obowiązek posprzątania stanowiska przed i po wędkowaniu.

4. Wędkarz ma obowiązek poddania się kontroli zgodnie z postanowieniami RAPR.

5. Obowiązuje całkowity zakaz połowu z łodzi.

6. Pozostałe warunki połowu ryb - zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW.Przewodniczący Komisji Opieki Nad Stawami Martiany:

Andrzej Zawadzki tel .609 453 890

Zezwolenie:
- wydaje Skarbnik Koła PZW Kętrzyn Miasto - tel. 504 251 902 we wtorki i czwartki w godz. 16.30 – 17.30 w siedzibie Koła, ul. Miejska 7 „łowisko Stawy Martiany”,
Noclegi w pobliżu: Ryn - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

4.2
Oceń
(6 głosów)

Stawy Martiany mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Opisałem te łowisko tylko dlatego że miałem kilka pytań gdzie ono jest i co to za łowisko. Może latem zrobię parę foto przy okazji jak pojadę na grzyby czy do znajomych. To nie omieszkam uzupełnić wpisu o nie. (2016-04-13 19:09)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy