Stawy położone są na terenie wsi Piskorzno, a Piskorzno należy do 25 wsi gminy Krzeszyce, położonej w obrębie powiatu sulęcińskiego województwa lubuskiego. Gmina leży 30 km na południe od Gorzowa Wielkopolskiego i 100 km od Zielonej Góry.

Łowisko obejmuje 7 dużych stawów o powierzchni całkowitej 23,64 ha, lecz dość płytkich – na szczęście nie zamulonych. Stawy te są rok rocznie zarybiane głównie karpiem, amurem i złotym karasiem. Jest tu dość duża populacja ryb spokojnego żeru, jak i drapieżnych.

Niewątpliwie stawy są największą atrakcją rekreacyjną Piskorzna, a nawet jego rybną sławą. W samej gminie, biorąc pod uwagę jej walory krajobrazowe, dominują wycieczki krajoznawcze piesze, rowerowe i konne.


Stawy Piskorzno opis łowiska:

Akwen: Staw Piskorzno y »
GPS: N 52o 35' 5" E 15o 3' 10"
Położenie: Województwo: Lubuskie » Powiat: Sulęcin » Gmina: Krzeszyce
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gorzów Wlkp. » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gorzów Wlkp. 2024r »)
Regulamin połowu:Regulamin polowu wedlug PZW
Noclegi w pobliżu: Lubniewice - meteor
Tagi łowiska: LUBUSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Gorzów Wlkp.

 

1
Oceń
(1 głosów)

Stawy Piskorzno mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

manianmanian
0
Co roku odbywają się na stawach piskorzno zawody młodzieżowe z okazji dnia dziecka oraz zawody o ,,puchar wójta gminy Krzeszyce”, organizowane przez koło PZW Krzeszyce. Oprócz tych imprez na stawach piskorzno organizowane jest otwarcie sezonu oraz jego zakończenie przez członków koła. Dominującą metodą połowu jest metoda spławikowa, choć i poławiane są tu także ryby na metodę gruntową, drapieżniki natomiast na spinning głównie poławiane przez miejscowych wędkarzy jesienną porą. Tak, więc każdy wędkarz może łowić na tych stawach swoją ulubioną metodą gdyż warunki mimo nie dużej głębokości na to pozwalają, a różnorodność gatunkowa ryb jest duża. Dlatego warto wybrać się na stawy piskorzno i być może sprawdzić swoje umiejętności z rybą życia, którą złapiemy być może na jednym z tych kilku pięknie położonych w malowniczym krajobrazie stawów. (2009-05-04 00:41)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy