Zaloguj się do konta

Stawy Wilkanowskie

Stawy Wilkanowskie są położone w kotlinie Kłodzkiej słynącej z pięknych krajobrazów. Znajdują się tu 3 stawy. Akwen posiada dwa parkingi (przy pierwszym i trzecim stawie). Prawie zawsze jest cisza i spokój, wyjątkiem jest okres żniw, bo wokół stawów są pola uprawne. Co do rybostanu, to opiszę go na każdym ze stawów.

Na stawie pierwszym (najniżej położonym) jest sporo drobnego leszczyka (10-15cm), chodź czasem trafiają się bonusy ponad 40cm-owe. Często w zanętę wchodzi gruba płoć (25cm), jest także trochę karpia (najczęściej poławiane osobniki mają 35-40cm), chodź czasem trafiają się naprawdę ładne sztuki. Jest także sporo karasia (15-20cm) i wzdręgi, rzadziej trafia się lin. Drapieżnika też trochę tam jest, głównie okoń, sandacz i trochę mniej szczupaka :)

Drugi staw (środkowy), obfituje w podobny rybostan jak staw wcześniej opisany, lecz nie ma tam drobnego leszcza, tylko są trochę większe osobniki 35-40cm. Na tym stawie nie złowiłem żadnej przyzwoitej ryby, ale to dlatego że rzadko łowię na tym stawie :) No i jest tutaj dużo więcej wzdręgi niż na stawie pierwszym.

Staw trzeci. Główną rybą jest wzdręga. Strasznie uporczywa jest też słonecznica, która uderza w spławik i powoduje sztuczne brania i bierze gdy ma się mały haczyk i pinkę na nim. Jest tutaj karp, często jednak niewymiarowy. Ładna płoć bierze na kukurydzę. Na tym stawi łowiłem jedne z największych karasi w mojej karierze wędkarskiej. Miały od 30 do 35cm długości. Czasami biorą ładne leszcze, choć najczęściej poławiane są średniaki. Najwięcej jest tam jednak lina od 18 do 23cm długości. W tym sezonie złowiłem tam 3 wymiarowe linki. Więc za parę lat będzie tam niezłe łowisko linów.

Wybierając się na te stawy nie można zapomnieć o zanęcie :)

Jest też pare amurów, ale nie wiem jaka ilość i na których dokładnie stawach pływają

Opis łowiska

Mapa

Opinie (3)

użytkownik

piękne łowisko 5 [2010-07-02 10:44]

aurelio83

Łowiłem kilkukrotnie na tych stawach i nie miałem szczególnych osiągnięć:( ale jeśli miał bym polecić któryś ze stawów to proponuję staw nr 1  stanowisko obok budy i zarzucać w prawo na płyciznę. Można złowić całkiem ładnego karpia:) [2010-09-28 14:17]

użytkownik

Jestem na ich często lubię jezdzić tam przed zawodami żeby zrobić sobie mały trening [2013-04-05 09:07]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.