Strzyże - Narew - okolice miejscowości Strzyże nad Narwią

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć


Miejscowość Strzyże znajduje się na drodze między Serockiem, a Pułtuskiem.
Jadąc od Serocka, mijamy skrzyżowanie w miejscowości Wierzbica, po około 11 km, dojeżdżamy do wioski Strzyże. Kiedy zobaczymy z daleka, po prawej stronie drogi, przystanek autobusowy, musimy zwolnić, ponieważ dosłownie 5m za nim znajduje się szutrowa droga prowadząca do rzeki. Po około 400m dojedziemy do bramy gospodarstwa, a po po prawej, zobaczymy otwarty szlaban, i drogę prowadzącą do Stanicy Wędkarskiej Koła 79 Warszawa-Ursus.
Jest ona pięknie położona nad samą wodą, zdala od szosy, a od głównego nurtu rzeki oddzielają ją rozległe trzcinowiska.

Wędkowanie jest praktycznie możliwe tylko z łodzi, którą za niewielkie pieniądze można wypożyczyć w Stanicy. W tygodniu nie ma problemu z dostępnością łódek, natomiast na weekend, dla pewności, konieczna jest rezerwacja telefoniczna (Gospodarz stanicy 603-352-713)
Stanica posiada 21 jednostek pływających, duży pływający pomost, kilka domków w których również można zarezerwować nocleg. Ogólnie "miejscówka" jest bardzo dobrze zorganizowana i przyjazna dla wędkarzy.

Po wypłynięciu ze Stanicy napotkamy piękne widoki, spokój, zróżnicowaną wodę, duże obszary spokojnych rozlewisk osłoniętych trzcinami. Polecam je wyjątkowo mocno miłośnikom linowej zasiadki, mogą być bardzo mile zaskoczeni. Każdy znajdzie dla siebie miejsce do spokojnego wędkowania. Szczególnie warto przyjechać w tygodniu, kiedy szlak wodny nie jest nadmiernie uczęszczany przez chałaśliwych, zmotoryzowanych wodniaków, mogących zakłucić spokojne wędkowanie.

Wszystkim szczerze polecam!!!Strzyże - Narew - okolice miejscowości Strzyże nad Narwią opis łowiska:

Akwen: Rzeka Narew Pułtusk-Serock »
GPS: N 52o 37' 38" E 21o 5' 55"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:Zgodnie regulaminem PZW Okręgu Mazowieckiego
TROLING ZABRONIONY!
Noclegi w pobliżu: Pułtusk - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

4
Oceń
(4 głosów)

Strzyże - Narew - okolice miejscowości Strzyże nad Narwią mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik7216u?ytkownik7216
0
Karol gratuluję za dobry tekst ale było by ciekawiej jakbyś dodał mógłbyś dodać fotki ze stanicy i rozlewisk. (2009-05-20 12:15)

skomentuj ten artykuł