Zaloguj się do konta

Super łowisko wędkarskie - Jezioro Boksze

Jezioro Boksze jest Super łowiskiem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla wędkarzy, rybakom wstęp surowo wzbroniony. Ogólnie posiadamy 10 jezior z czego jezioro Boksze jest naszym oczkiem na którym w ogóle nie stawiamy sieci, ryby odławiają tylko i wyłącznie wędkarze a poza tym jest bardzo dobrze zarybiane pod okiem RZGW.

Jezioro Boksze znajduje się na terenie gminy Puńsk. Dogodnym dojazdem do jeziora są drogi Suwałki-Szypliszki-Smolany-Boksze lub Augustów-Sejny-Smolany-Boksze. Powierzchnia jeziora 102,04 ha.

Jezioro Boksze składa się z dwóch różnych pod względem wędkarskim zbiorników:

Czym może zaskoczyć nas zbiornik północny ?

zbiornik północny to raj dla drapieżników w którym spotkanie z okoniem, sandaczem czy szczupakiem nie powinno zaskoczyć Szanownych Wędkarzy. Maksymalna głębokość tej części zbiornika wynosi 22 m, a średnia 7,3 m. Jeśli chodzi o okonia to latem najlepiej szukać go na zwałach górek rozciągających się wzdłuż cypla na przeciwko krzyżówki drogi między Sejnami a Puńskiem. Idealne miejsce na okonia. Jeśli chodzi o duże dorodne sandacze musimy pójść nieco głębiej i rzucać około 40m od pasa trzcin wtedy mamy 60% szansę powodzenia. Szczupaka na tym jeziorze jest jak chwastu. Więc złapanie nie stanowi żadnej trudności. Jeśli natomiast chcemy złapać naprawdę dużego krokodyla musimy założyć blachy lub woblery najlepiej czarno - żółte najlepiej się sprawdzają. Jeśli zaś łowimy jesienią warto spróbować na blachy lub gumy emitujące barwy okonia wtedy mamy 80% powodzenia że złapiemy prawdziwy okaz.

Co możemy złowić w zbiorniku południowym?

zbiornik południowy jest płytszy - max. gł. 12,5 m i śr. 6 m. Typ leszczowy - tu można liczyć na okazy leszcza, suma, węgorza, płoci, lina a na górkach także dorodne okonie.
Górki okoniowe zlokalizowane są na przeciwko pola biwakowego Gminnego oraz duża górka na tzw. "kołach" znajdująca sie na przeciwko Pensjonatu wypoczynkowego.
Suma najlepiej szukać za zwałami górek przy samym dnie ciągnąć woblera lub od trzcin na głąb tez daje sporą szansę na złapanie tego potwora.
Jeśli chodzi o leszcza nie będę mówił o drobiazgu tylko o tych naprawdę godnych uwagi sztukach, te wielkoludy najlepiej trzymają się na głęboczkach przy wejściach do buchty na przeciwko mola przy pensjonacie a także pomostu. Trochę kukurydzy najlepiej całe ziarno daje najlepsze efekty podnęcenia.
Lina natomiast znajdziemy najszybciej przy wyspie na płytkich partiach. Przy pomoście na wyspie jest idealne miejsce na złapanie przepięknego złotego lina.

Jezioro posiada rozwiniętą linię brzegową z licznymi spłyceniami i zatoczkami. Roślinność wynurzona porasta strefę litoralu przerywanym pasem, zaś zanurzona występuje na 37 % powierzchni dna jeziora.

Nad jeziorem znajduje się luksusowe gospodarstwo agroturystyczne oraz domki całoroczne. Posiada ono przestronny dom, w którym można zatrzymać się w luksusowych pokojach 2-osobowych, z łazienką i TV oraz piętrowe domki 4-osobowe, z dwiema 2-osobowymi sypialniami na górze oraz łazienką i pokojem wypoczynkowym z aneksem kuchennym, posiadającym kuchnię gazową, TV, lodówkę oraz wszelkie dodatki kuchenne.

Do dyspozycji wędkarzy są dobre i wygodne łodzie, jak również ładna plaża i 3 pomosty, z których można poławiać leszcze, liny, wzdręgi i płocie, a nawet sumy, węgorze i szczupaki. Również zostało wybudowane duże molo na jeziorze ze stołami i ławami dla Szanownych Wędkarzy gdzie można wygodnie usiąść przy ognisku z wędką w reku lub odpocząć w wygodnym hamaku w zadrzewieniach. Cisza i spokój są nieodzownym elementem wypoczynku wklejonym w piękny pejzaż uroczego jeziora Boksze.

Opis łowiska

  • Akwen: Jezioro Boksze
  • GPS: N E
  • Położenie: Województwo: Podlaskie Powiat: Sejneński Gmina: Puńsk
  • Właściciel: Łowisko specjalne
  • Ryby: Okoń» Sum» Węgorz»
  • WWW: http://www.falko-ryby.eu/

Opinie (12)

rysiek38

Opis jak z bajki ale brak istotnego elementu czyli CENY !!! - co jak i za co , czy są pokoje np jednoosobowe odpowiednio tańsze \"zasięg\" do sklepów (spoywczych i np wędkarskich) możliwoś zabrania zwierzaka itd ??,,,***** zaliczkowo :-) [2016-03-04 17:57]

tadek kielbasa

Łowisko ,rewelacyjne ceny przystępne ,byłem tam osobiście ,warto odwiedzić.. [2016-03-04 18:48]

pakul1206

Bajeczka... pomost, grill, mięcho i kiełbacha ,ławeczki, wędki i browarek ,*****. Też żeś cholera przywalił w środku zimy takie fotki, jakbyś chociaż do wiosny nie mógł się wstrzymać, narobiłeś ochoty :) [2016-03-04 21:44]

rysiek38

No dokładnie :-) człeka nosi a tu perspektywa takiego łowiska no i warunki - istna bajka ,szkoda że tylko poza zasięgiem, no ale może kiedyś,przypomniały mi sie Lubniewice i ośrodek stilonu [2016-03-04 22:41]

zbynio5o

Super łowisko -super ceny. http://www.falko-ryby.eu/?page=4 [2016-03-04 23:02]

dendrobena

Zbyt daleko. Na łowiskach równie atrakcyjnych w okolicy ceny o połowę niższe. Łowisko prezentuje się ładnie. Miłego wypoczynku.Pozdrawiam. [2016-03-05 12:45]

tomaleg

Szkoda że daleko [2016-03-06 12:26]

SuperGrover

Byłem tam w zeszłym roku. Okolica wspaniała, warunki mieszkaniowe dobre (nie luksusowe), ale z super łowiskiem bym nie przesadzał. Jest bardzo ładna krasnopióra, zdarza się spory lin i leszcz. Tyle, że w ilości sporej w porównaniu z wodami PZW, ale na tle innych komercji szału już nie ma. Sporo wędkarzy pływało za drapieżnikiem, ale poza pistoletami nic się im nie trafiało. Inna sprawa, że rok był raczej słaby, więc nie wykluczałbym że tam duża ryba jest. Byłem tam prawie dwa tygodnie. Nie zgodzę się też, że jezioro jest tylko dla wędkarzy. Kolega z UK, który tam w tym samym czasie był słyszał jak właściciel rozmawiał z synem, że muszą popłynąć zdjąć żak z jeziora. Gdy oni wypłynęli przyszedł nad wodę i nam o tym powiedział. Gospodarze faktycznie wrócili z żakiem i stwierdzili, że był on kłusowniczy. Podsumowując: opis trochę przekłamany, ale polecam te miejsce na wypoczynek. Gospodyni wspaniała kobieta, pyszne jedzenie robi, a niedaleko w Sejnach jest rewelacyjna litewska knajpa. [2016-03-07 10:40]

SlawekNikt

Czy to łowisko komercyjne ? [2016-03-10 21:46]

SlawekNikt

Jeżeli tak to osobiście już mnie nie interesuje ... [2016-03-10 21:47]

david7211

Łowisko jest fajne, ale że superłowisko to trochę przesada, może kiedyś było. Okolica jest super, jezioro też, białej ryby jest trochę, gorzej z drapieżnikami, dużego szczupaka chyba dawno nikt nie złowił. Okołowymiarowych jest trochę. Cena zezwolenia w roku 2016 została podniesiona do 50 zł za dzień, więc sporo. [2016-08-14 13:21]

tomasz-salmanow

Witam. Byłem tam ale konkretnej ryby nie złapałem. Duzo leszcza do 0.3 kg. Ładna krasnopióra trafia się nawet do 0.7kg. Szczupak to pistolet. Ogólnie ladne łowisko spoko gospodarze ale super łowisko to za duzo powiedziane. No i drogowato bo łowienie dzień50zł+nocka 20zł + łódka. 30zł.czyli 100 stanowczo za drogo no i oczywiscie za rybę dodatkowo placimy. [2017-03-19 09:57]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.