Trzcinowy Staw

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


Trzcinowy staw bądź też Zalew Sieniawka znajduje się 23 kilometry na wschód od Świdnicy u podnóży Wzgórz Krzyżowych.Od Dzierżoniowa ok.15km za Sieniawką przy skrzyżowaniu na Wrocław skręć w lewo po przejechaniu 500m zobaczysz staw.

Zalew ten powstał w latach 80-tych poprzez przegrodzenie ziemną tamą potoku Krzywula.Zbiornik ma ok. 300 m długości i powierzchnie ok. 4,0 ha, staw pełni funkcje retencyjne i rekreacyjne.

Parking : samochód można zostawić w dowolnym miejscu, ja jednak polecam na małym wzniesieniu obok stawu stamtąd jest bardzo ładny widok na Masyw Ślęży.Na teren łowiska można także wjechać samochodem rozbić namiot lub zrobić grill.Pamiętając jednak o utrzymaniu czystości wokół siebie

Gdy już jesteśmy na stawie rozkładamy się w dowolnym miejscu (polecam z prawej strony jakieś 10m za tablicą z wywieszonym regulaminem połowu) .

Na stawie dominują ryby: liny,leszcze,płocie,okonie,karasie i karpie można także złowić szczupaka lub bolenia.

Drogi: Są dobre odnowione lecz gdy jedziemy od strony Dzierżoniowa droga jest troszkę dziurawa ten dyskomfort jazdy towarzyszy na aż do wsi Kołaczów następnie droga jest idealna

Właścicielem łowiska jest PZW Dzierżoniów ( lecz nie jest to do końca wiadome gdyż trwa spór pomiędzy PZW Dzierzoniów a Stowarzyszeniem wędkarskim w Łagiewnikach

Polecam przyjechać na staw w tygodniu od poniedziałku do piątku gdyż w tym czsie na terenie łowiska jest mało osób wiec można się wyciszyć lub relaksować od codziennego hałasu
Trzcinowy Staw opis łowiska:

Akwen: Staw Trzcinowy (Sieniawka) »
GPS: N 50o 46' 55" E 16o 45' 29"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Dzierżoniów » Gmina: Łagiewniki
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wałbrzych » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wałbrzych 2023r »)
Regulamin połowu:Sam regulamin wywieszony jest z prawej strony łowiska (od strony plaży)
Noclegi w pobliżu: Dzierżoniów - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Wałbrzych

 

4.1
Oceń
(27 głosów)

Trzcinowy Staw mapa:- opinie i komentarze

warunwarun
0
Witam.

Znam ten staw. Jest niezmiernie malowniczy. Jak stoimy na plazy, sztucznie usypanej ale jednak, to po lewej stronie mamy gęsty ciemny las, który kończy się mneij wiecej w polowie stawu a dalej w prawa stronę widać nawet póżną wiosną, ośnieżone szczyty gór. Piekna sprawa.
Nie wiem jak w 2009 roku, ale wcześniej jeżdzilem tam rekraacyjnei z rodzinką i znajomymi, jest WC, dużo miejsca na namiot rozbity obok samochodu, sa śmietniki więc o utrzymanie czystości nie trudno. Był też w sezonei uruchomiony bar, gdzie można było zakupić całkiem dobre jedzonko, napoje, lody itp. Niestety wędkarzy tam nie widzialem, a ten wywieszony "regulamin" oraz tablica informacyjna o właścicielu nie napawają nadzieją na to, iż sie tym ktokolwiek opiekuje, nie mówiąc o zarybianiu. No ale moze w tym roku wybiorę się z rodzinką i uskutecznimy nocne wędkowanie. Może się faktycznie coś trafi.

Pozdrawiam
(2010-01-17 22:44)
u?ytkownik11069u?ytkownik11069
0

Witam Kolego. Artykuł oceniam niestety ale tylko na trzy gwiazdki. Doceniam Twój wysiłek i chęć podzielenia się z innymi cennymi informacjami. Nie miej mi za złe, ale w Twoim opisie brak mi informacji na temat samej wody. Z Twojego tekstu nie wynika czy łowisko to jest porośnięte roślinnością, jaka jest przeciętna głębokość, czy dno jest urozmaicone czy raczej płaskie, zamulone czy piaszczyste itp. Ponadto nie opisujesz łowiska dla kogoś kto je zna i na nim często przebywa, lecz dla ewentualnych chętnych z dalszych okolic którzy zachęceni Twoim opisem zaplanują wyprawę w tamte okolice. Napisanie że na łowisku wywieszony jest regulamin nic mi nie mówi. Mam przyjechać 200 km i przeczytać że np: jest zakaz spinningowania, lub pływania pontonem a ja akurat miałem zamiar tak powędkować ?

Pozdrawiam

(2010-01-19 10:48)
regalisregalis
0
Zbiornik w Łagiewnikach został wykupiony przez tamtejszą cukrownię. Aby można było na nim wędkować trzeba uiścić opłatę w wysokości 120zł rocznie na utrzymanie zbiornika i otrzymać zezwolenie.
(2010-04-19 09:14)
u?ytkownik61873u?ytkownik61873
0
A gdzie trzeba uiścić tą opłatę?
(2011-02-16 15:15)
hawojagenthawojagent
0
a gdzie musze wpłacic składke aby  wedkowac na tym łowisku i jaka to kwota prosze o odpowiedz dziekuje

(2011-05-18 23:30)
MariobrosMariobros
0
Staw w Sieniawce jest wg tablicy informacyjnej własnością Urzędu Gminy w Łagiewnikach i tam tez należy uzyskać zezwolenie.
(2011-06-02 12:14)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy