Trześniówka

/ 2 komentarzy

Trześniówka – prawostronny dopływ Wisły, o długości 56,9 km i powierzchni dorzecza 569,6 km². Źródła rzeki znajdują się na Płaskowyżu Kolbuszowskim, na północny zachód od Cmolasu. Trześniówka uchodzi do Wisły na 272. jej kilometrze, w okolicy Sandomierza.
Wzdłuż Trześniówki położone są miasta
Kolbuszowa – miasto w woj. podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, położone nad rzeką Nil, dopływem Przyrwy, na płaskowyżu Kotliny Sandomierskiej na skraju Puszczy Sandomierskiej. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kolbuszowa. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. rzeszowskiego.
Nowa Dęba Miasto położone jest wśród lasów Puszczy Sandomierskiej przy drodze krajowej 9E371 [2]. Przez południowe krańce miasta przebiega odcinek drogi wojewódzkiej 872.
W mieście znajdują się tereny należące do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "EURO-PARK WISŁOSAN", w której znajdują się m.in. Zakłady Metalowe "Dezamet". W pobliżu miejscowości znajduje się duży poligon wojskowy należący do jednostki wojskowej nr 2090 (m.in. wynajmowany na ćwiczenia wojsk NATO).
Tarnobrzeg - miasto na prawach powiatu w województwie podkarpackim; siedziba władz powiatu tarnobrzeskiego w latach 1867-1975 i od 1999; siedziba władz województwa tarnobrzeskiego w latach 1975-1998. W latach 1973-1976 miasto było siedzibą gminy wiejskiej Tarnobrzeg. Tarnobrzeg posiada miano "stolicy polskiego przemysłu siarkowego".
Leży nad Wisłą. Do niedawna najważniejszy w Polsce ośrodek wydobycia siarki i produkcji kwasu siarkowego (obecnie znaczna część kopalni jest w fazie likwidacji). Założony w 1593 roku przez Tarnowskich jako "Nowy Tarnów", był ośrodkiem handlu i rzemiosła; zniszczony w czasie najazdu szwedzkiego podupadł i rozwinął się dopiero po II wojnie światowej jako centrum wydobycia siarki. Fabryka obrabiarek "Ponar", zakłady włókiennicze (obecnie nieistniejące).
Tarnobrzeg leży w Kotlinie Sandomierskiej. Głównym typem gleb są gleby bielicowe. Na tych mało żyznych glebach uprawia się owies, żyto i kukurydzę. Dużo gruntów zostało zalesionych. W rejonie Tarnobrzega jest wiele lasów wchodzących w skład Puszczy Sandomierskiej. Głównymi drzewami są: sosna zwyczajna, dąb szypułkowy, olcha czarna i brzoza.
Sandomierz to miasto i gmina miejska w województwie świętokrzyskim, w powiecie sandomierskim, położona nad rzeką Wisłą (268,5 km od jej źródła i 673,7 km od jej ujścia do Morza Bałtyckiego) , na siedmiu wzgórzach (stąd miasto nazywane jest czasem "małym Rzymem"), na granicy Wyżyny Sandomierskiej. Przemysłowa część miasta, zwana Nadbrzeziem leży na prawym brzegu Wisły, w Kotlinie Sandomierskiej. Nazwa miasta pochodzi od imienia Sędomir, rozpowszechnionego w całej Słowiańszczyźnie (por. czes., rus. i serbsko-chor. Sudomir)[2].Transport
Sandomierz leży na przecięciu dróg krajowych nr 79 (Warszawa - Sandomierz - Kraków - Bytom) oraz 77 (Lipnik - Przemyśl). Na odcinku od ul. Ożarowskiej do mostu na Wiśle mają one wspólny przebieg obwodnicą miasta. W Sandomierzu mają także początek dwie drogi wojewódzkie: 723 (do Tarnobrzegu) oraz 777 do (Maruszowa).
Sandomierz jest węzłową stacją kolejową. Schodzą się tu tory do Skarżyska-Kamiennej, Stalowej Woli-Rozwadowa i Tarnobrzegu. Dawniej była to ważna stacja z dużą liczbą pociągów osobowych kursujących do tych trzech miast, a także do Przeworska. Obecnie, poza wciąż utrzymywanym ruchem towarowym, przez stację nie kursują pociągi pasażerskie. Dworzec kolejowy w Sandomierzu znajduje się w prawobrzeżnej części miasta, w pobliżu skrzyżowania dróg na Stalową Wolę (77) i na Tarnobrzeg (723).
W których można coś zjeść, kupić sprzęt wędkarski
np. W Tarnobrzegu znajduje się Salon Wędkarski "Mirosława Makarewicz", 39-400 Tarnobrzeg, ul. Piłsudskiego 18 pizzerie ,markety(Lidl , Biedronka, Kaufland) i wiele innych sklepówTrześniówka opis łowiska:

Akwen: Rzeka Trześniówka »
GPS: N 50o 25' 34" E 21o 44' 31"
Położenie:
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnobrzeg » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnobrzeg 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązują następujące wymiary ochronne ryb :
- jaź do 25 cm
- jelec do 15 cm
- karp do 30 cm / nie dotyczy rzek/
- kleń do 25 cm
- szczupak do 45 cm

Noclegi w pobliżu: Baranów Sandomierski - meteor
Tagi łowiska: RZEKI Okręg PZW Tarnobrzeg

 

4.6
Oceń
(10 głosów)

Trześniówka mapa:- opinie i komentarze

SUVERENSUVEREN
0
Pstrąg. (2009-10-16 19:26)
andrzej-gladyszandrzej-gladysz
0
W Chmielowie są tam same okonie, co najwyżej karasie - nic innego tam nie złapaliśmy z kolegami. (2014-05-02 15:20)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy