Ujście Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej


Miejsce, bo łowiskiem sensu stricto nazwać go nie można, ma swój urok. Chyba każdy wędkarz z Gdańska zna to miejsce jako jedno z lepszych do połowu śledzia, flądry, sandacza, a we wrześniu wspaniałych okoni.
Głębokość 8+ m.
W miesiącach jesiennych i zimowych nie do wytrzymania przy północnych wiatrach (bardzo zimno).
Ruch statków powoduje nieco fali, ale nie stwarza zagrożenia dla zestawów, uwaga na części nabrzeża wyłączone z wędkowania z uwagi na konieczność cumowania przy nich jednostek obsługi portu i kapitanatu Gdańsk.
Uwaga: mimo tego, że na pierwszy rzut oka tego nie widać często występuje prąd przy dnie, zestawy potrafią być znoszone dość silnym nurtem wgłąb portu bądź w kierunku Zatoki Gdańskiej.
Przydaje się długi podbierak, bo do wody daleko, przy większej rybie są problemy z podjęciem.

Flądra - od kapsli, zegarków po ładne sztuki idealne na patelnie.
Śledź - w okresie kwietnia (czasem wcześniej, czasem później) kiedy wchodzi on do kanałów wystarczy często godzina połowu by nałowić wystarczającą ilość na obiad. Dla całej rodziny. I sąsiada.
Okoń - szczególnie na jesieni trafiają się piękne sztuki 40 - 50 cm
Sandacz - wiadomo, jak wszędzie w Gdańsku.

Uwaga w weekendy, święta i w okresie brania śledzia praktycznie brak miejsca na nabrzeżu, bardzo jest wtedy tłoczno, więc nie jest to miejsce dla lubiących ciszę i spokój. Choć sam do takich się zaliczam, oraz wędkuję głównie w formule C&R to urok tradycyjnego wędkarstwa morsko-portowego nie pozwala mi nie odwiedzić tego miejsca kilka razy do roku.Ujście Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 54o 24' 24" E 18o 39' 40"
Położenie:
Właściciel:
Regulamin połowu:Woda morska - opłata w Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Gdyni.
Na stronie Inspektoratu aktualne rozporządzenia w sprawie wymiarów i okresów ochronnych ryb oraz okresów zakazu połowu na wodach portowych metodą spinningową.
Noclegi w pobliżu: Gdańsk - meteor
Tagi łowiska:

 

5
Oceń
(3 głosów)

Ujście Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł