Warta stary port rzeczny w Poznaniu

/ 3 komentarzy / 7 zdjęć
  • konto usunięte

 

Okręg PZW Poznań
Ukleja Sum Kleń

Stary port rzeczny w Poznaniu znajduję się przy ulicy Estkowskiego za skrzyżowaniem z Garbarami po lewej stronie , jadąc w stronę ronda Śródki . Nie jest to duży zbiornik ok. 300 – 350 m2 , a jego głębokość nie przekracza 3m przy normalnym stanie rzeki . Możemy tu się spotkać z wieloma gatunkami ryby białej a nierzadko okazami . Drapieżnika np. okoń , szczupak , kleń , węgorz , boleń czy sum też jesteśmy w stanie tu uraczyć . Z ryb spokojnego żeru najczęściej łowi się leszcze , płocie , wzdręgi , jazie , karasie , krąpie i oczywiście ukleja . Znajdą tu rozrywkę miłośnicy spławika jak i gruntowi amatorzy , często też można zobaczyć osobę spinningującą . Chociaż preferowana metoda połowu drapieżnika w tym miejscu to martwa rybka ( spławik lub z gruntu ) . W pełnym sezonie trzeba wybrać się wcześnie na łowisko gdyż wszystkie miejscówki mogą być już pozajmowane . Polecam także sumiarzom , gdyż wąsacze często w nocy odwiedzają to miejsce ze względu na dużą ilość białorybu . Atrakcyjna lokalizacja w samym centrum Poznania to też zaleta tego miejsca . Głównym atrybutem tego łowiska jest to że podczas powodzi uciekające ryby z pobliskich stawów na dębinie płynąc w dół rzeki właśnie w porcie znajdują ostoję . W zeszłym sezonie 2010 trafiały się tu kilkunasto kilogramowe okazy karpi lub przerośnięte karasie . Polecam to łowisko , sam je często odwiedzam .


Warta stary port rzeczny w Poznaniu opis łowiska:

Akwen: Rzeka Warta: Luboń - Oborniki »
GPS: N 52o 24' 41" E 16o 56' 34"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2020r »)
Regulamin połowu:pzw
Noclegi w pobliżu: Poznań - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Poznań

 

4.4
Oceń
(10 głosów)

Warta stary port rzeczny w Poznaniu mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

użytkownik70176użytkownik70176
0
Lokacja tego łowiska jest jego bardzo dużą zaletą , praktycznie z każdego miejsca w poznaniu da się tu dotrzeć . Jeśli chodzi o ryby to wszystko zależy od dnia. Czasem biorą przez tydzień ładne sztuki , a czasem tydzień same uklejki . Na spinning udało mi się wyholować 2 szczupaki (~40cm) i pare okoni , jako przynęte głównie używam gum.
Jeśli chodzi o połów ryb spokojnego żeru też jest to tutaj dość urozmajcone . Najczęściej łapie się krąpie , ukleje , leszcz. Czasem naprawde solidny. Na początku zeszłego lata było ich dość sporo , aczkolwiek mnie nie udało się większego niż 0.5kg wyrwać. Łowię głównie na spławik , czasem sprężyna , ale z obserwacji widzę że wielu łowi na żywca/martwą rybkę lub baty.
Późną porą często schodzą się na "cypelek" wędkarze i polują na suma z np. wątrobami czy rosówkami. Sam nigdy nie próbowałem , ale wiem że da się dorwać tutaj całkiem ładne okazy.

Podsumowując łowisko to jest moim zdaniem w sam raz na weekendowe wypady , niektórych może rozpraszać szum od ulicy , ale coś za coś. Za jego minus można na pewno uznać syf pozostawiony przez niektórych oraz to , że czasem brakuje miejsc (dużo miejscowych, którzy często , nawet najmniejsze ryby zabierają do domu)
(2011-04-09 19:09)
zarowkazarowka
0
fajny,konkretny opis..jutro w końcu się wybieram na żywczyka właśnie tam:) dam znać jak poszło pozdrawiam (2012-12-01 19:27)
lukasz-enlukasz-en
0
Mieszkalem nad samym portem w bloku na szyperskiej przez okolo 8 lat, port mijalem codziennie jadac rowerem do pracy, latem zawsze bilo od niego smrodem padliny, na brzegach plastikowe butelki smieci i piana, mimo wszystko zawsze ktos z kijem tam siedzial. (2018-03-05 13:29)

skomentuj ten artykuł