warta puszczykowo

/ 3 komentarzy

wyżej wymieniony odcinek rzeki jak w sumie każdy kawałek warty jest nieodparcie urokliwy , ale od początku aby dotrzeć na w/w odcinek jadąc od strony Mosiny kierujemy się na Rogalin mijając most kręcimy za nim w lewo i dalej podążamy prosto dojężdając do lasu, na rozjezdzie w lewo i prosto do warty ( ułatwiające jest oznakowanie na ośrodek ZHP za którym podążąmy)
na miejscu może nie ma zbyt wyrafinowanych miejsc do wędkowania - chodzi mi o ilosc główek , ale dla chcącego nic trudnego zawsze jakieś miejsce sie znajdzie.
Gdy wiosna zacznie sie już na dobre można tam zapolować na pożerające jak nienasycone prosiaki klenie ktore już w momencie pełnego nagrzania wody atakują wprost zażarcie, wiadomo jest też leszcz ale w ostatnich czasach na większe okazy trzeba poczekać cierpliwie, krąpia za to mamy mase. Latem wiadomo nocne zasiadki na suma cieszą nie tylko oko ale tez ucho nasłuchujac jak wpada w stado uklejek ogłuszając je ogonem, daje to niezwykle wiele adrenaliny gdyż nocą taki chlupot może porządnie wystraszyć. O darpieżnikach nie pisze bo rzadko się za nie zabieram ale oznak ich bytowania nie brakuje. Kończąc wpis i w sumie prostując temat , wydawac by się mogło że jest to wędkarskie eldorado w którym ryb jest w bród i biorą nawet na pusty hak, tak nie jest ale cierpliwemu wędkarzowi rzeka odpłaca sie aż nadwyraz , bo przecież nie jedziemy po ryby tylko na ryby, chcąc mięsa ryb idzie się do rybnego a to co sie łowi można a nawet często trzeba wypuszczać dbając o to żebyśmy mogli też na takich dzikich odcinkach powędkować też za pare lat:)warta puszczykowo opis łowiska:

Akwen: Rzeka Warta: Pyzdry - Luboń »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Wielkopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Poznań

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

dragon20045dragon20045
0
lepsze glowki i warte znajdziesz pare km dalej w miejscowosci wiórek bywalem tam piekne miejsca i ciągną sie do samego poznania pozdrawiam (2013-06-16 11:02)
wafel85wafel85
0
Piękne miejsca.... teraz mieszkam w Iławie, przy Jezioraku, ale Warta numer jeden w moim sercu....połamania.... (2014-10-16 18:17)
wafel85wafel85
0
Piękne miejsca.... teraz mieszkam w Iławie, przy Jezioraku, ale Warta numer jeden w moim sercu....połamania.... (2014-10-16 18:18)

skomentuj ten artykuł