Warta - Obrzycko

/ 7 komentarzy / 5 zdjęć


Jeśli ktoś chciałby dotrzeć do ciekawych główek to polecam wbić w nawigację (w każdym bądź razie googlową) „Obrzycko Zamek”. Samochodem idzie dotrzeć praktycznie pod samą wodę i to zwykłą osobówką, nie trzeba posiadać 4x4. Nad rzeką jest naprawdę sporo fajnych dużych betonowych główek z których super się spinninguje. Główki ciągną się na obszarze ładnych kilku kilometrów. Co do plusów i minusów to są to bardzo dobre miejsca jeśli polujemy na szczupaki, bądź okonie bo pod wodą są na prawdę ładne „łączki”. Jednakże są to także minusy, gdyż jeśli opuścimy za nisko przynętę zaczep niemal gwarantowany, w obecnej porze zaczepy te nie są aż tak groźne, bo ta roślinność jest w stanie rozkładu, ale latem bywa różnie (w każdym bądź razie jeśli lubimy nasze przynęty, to lepiej mieć nawiniętą plecionkę). Ponadto zalecam uważać jeśli łowimy prze drzewach, bo bardzo często pod wodą znajdują się jakieś gałęzie co skutkuje mocnymi zaczepami.
Jeśli wybieracie się w to miejsce warto asekuracyjnie zabrać kalosze, bo bywa że główki są pod wodą, niedużo bo jakieś 10-20 cm, jednakże w takiej sytuacji nigdy nie udało mi się złowić żadnego szczupłego, jedynie okonki i to nieduże do 20 cm.
Do niektórych główek, aby się dostać niezbędne są choć niskie wodery, bo aby na nie wejść trzeba pokonać takie małe ala kanały 1,5 do 2 m szerokie a głębokie na jakieś 50-70 cm, choć warto wcześniej rzucić w te miejsca kilka razy, bo czasem czają się tam ładne okonie.
Na fotkach akurat widać górki przy wyższym stanie rzeki, i są one pod wodą jakieś 10-20 cm, ale jak widać wystarczyły same kalosze, aby dojść na koniec górki (z wyjątkiem tych, które są poprzedzone tym małym kanałem – po prostu są wypłukane przy wejściu).Warta - Obrzycko opis łowiska:

Akwen: Rzeka Warta: Oborniki - Wronki (obw.nr.8) »
GPS: N 52o 42' 24" E 16o 29' 58"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Wronki - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Poznań

 

4.5
Oceń
(11 głosów)

Warta - Obrzycko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

egzekutoregzekutor
0
Zapomniałeś chyba napisać, że to jedno z najlepszych miejsc sumowych. (2016-11-10 09:09)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+1
To bardzo ciekawe, szczerze powiem, że nigdy nie widziałem, aby ktoś tam kiedyś wyciągnął (choć w sumie do tego rekina pasuje lepiej wytargał) z wody, ale sam też nigdy nie próbowałem. W przyszłym roku na pewno spróbuję tam, a powiedz mi próbowałeś na żywca czy na spinning? (2016-11-10 09:37)
z@melaz@mela
+1
Gdybym mial trochę bliżej to pewnie nie raz bym odwiedził Wartę w tym miejscu bo na "moim" odcinku złowienie okonka czy szczupaczka rzecz jasna krótkiego to wyczyn porównywalny z półtora metrowym sumem na wiśle. (2016-11-14 21:30)
dendrobenadendrobena
+1
Przez czternaście lat organizowaliśmy zawody nocne na rz.Warcie od Poznania do Kiszewa.W zawodach brało udział średnio ok.30 zawodników.Nigdy nie udało się złowić dużego suma.Podczas zawodów pojawiali się wędkarze z daleka zasmuceni bo pewne sumowe miejsce zajęte. Złowienie dużego suma to raczej dzieło przypadku.Nie podpuszczajcie się na wzajem.Pozdrawiam (2016-11-15 16:38)
egzekutoregzekutor
0
nikogo nie podpuszczam. jest to najlepsze miejsce sumowe ale w trolingu. jeżeli ktoś z w/w chce poparcia w postaci zdjęć proszę napisać na priv numer telefonu a na pewno kilkanaście fot prześle (2016-11-19 10:49)
dendrobenadendrobena
+1
Troling to dla mnie nie wędkarstwo. (2016-11-19 13:15)
egzekutoregzekutor
+2
właśnie dlatego odpuściłem sobie aktywność na tym portalu. troling to nie wędkarstwo albo zabrałeś szczupaka ty taki i owaki, mięsiarzu itp. Pani wpis potwierdza małostkowośc ludzi,którzy jeżeli czegoś nie znają to odrzucają, Pozdrawiam (2016-11-19 21:00)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy