Wełna – rzeka koło Poznania

Opis łowiska: Wełna to rzeka o szerokości ok. 12 m, uciągu 1-5g, głębokości 1-2 m. Dno ma piaszczyste. Przy brzegu schodzi pionowo w dół za sprawą faszyny umacniającej brzeg, dalej schodzi delikatnie w dół w kierunku środka rzeki. Dno fragmentami porośnięte roślinnością podwodną, zwłaszcza latem. Linia brzegowa prosta, z niewielkimi zakolami. Brzeg wzmocniony faszyną, powyżej której znajduje się łąka. Fragmentami brzeg zarośnięty trzciną.

Występujące ryby: w okolicach Poznania w Wełnie można spotkać płocie, klenie, rzadziej okonie, szczupaki. Woda jest z reguły przejrzysta, więc bardzo dobrze widać ryby. Z metod łapania doradzana jest przepływanka, przystawka na przynęty zwierzęce.

To urocza rzeka, można nad nią i połowić, i odpocząć.

Na koniec kilka faktów encyklopedycznych: Wełna to rzeka w zachodniej Polsce, która w Obornikach uchodzi do Warty. Przepływa przez wiele jezior, bo płynie przez Pojezierze Gnieźnieńskie, Chodzieskie, Kotlinę Gorzowską, przecina województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Całkowita jej długość wynosi 118 km.Rzeka Wełna opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wełna »
GPS: N 52o 45' 27" E 16o 59' 9"
Położenie:
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2023r »)
Regulamin połowu:według zasad wędkowania w PZW okręgu poznańskiego
Noclegi w pobliżu: Skoki - meteor
Tagi łowiska: RZEKI Okręg PZW Piła

 

4
Oceń
(7 głosów)

Rzeka Wełna mapa:- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy