Wisła - Kawęczyn (obw 3)

/ 8 komentarzy / 4 zdjęć


W połowie drogi między Konstancinem, a Górą Kalwarią jest bardzo piękny i ciekawy wędkarsko odcinek Królowej Rzek – Wisły. Rzeka toczy tutaj swoje wody szeroko rozlana, ze zmienną prędkością nurtu i głębokością. Spotkamy tu wielometrowe doły, szerokie i płytkie blaty, przykosy, opaski, stare i rozmyte główki, a na środku Królowej piaszczyste wyspy. Każdy znajdzie tu kawałek brzegu, na którym będzie mógł oddać się swojej ulubionej wędkarskiej metodzie. Największy wybór będą mieli zwolennicy gruntówki, pickera i feedera, ale spinningiści oraz spławikowcy także nie będą zawiedzeni.

Miłośnicy ptaków mogą spotkać tu ich wiele gatunków, częstymi gośćmi na łowisku będą zaskrońce, bobry i drobne gryzonie. Można natknąć się na sarny, lisy i zające...

Woda bogata jest w wiele gatunków ryb. Wszędobylskie leszcze i krąpie, płocie, szczupaki, okonie, sandacze, hałaśliwe bolenie, furoczące brzany i dostojne sumy mają tu swoje ulubione rewiry. Miłośnicy uklei też będą zadowoleni. Rzadko, ale trafiają się i karpie.
Przynęty używane przez wędkarzy są typowe : białe i czerwone robaczki, rosówki,pęczak, kukurydza, groch, różne ciasta, żywiec. Spinningiści preferują białe i perłowe rippery.

Tutaj złowiłem przed laty swojego rekordowego sandacza ( 88,5 cm ). Niestety, była to jedyna rekordowa rybka, która złakomiła się na podaną przeze mnie przynętę. Innych było wiele, lecz najczęściej drobiazg lub „ średniówka”.
Widziałem jednak wiele naprawdę dużych ryb złowionych przez innych wędkarzy.

Łatwy dojazd nad samą rzekę i piękno przyrody zachęcają do częstych odwiedzin tej „miejscówki”. Zniechęcają natomiast chmary komarów, brudna woda, wszędobylskie śmieci, głośne zachowania imrezujących „wędkarzy” i zjeżdżających na nadrzecznego grilla grup podpitej młodzieży. Ale to tylko w weekendy, w środku tygodnia dokuczą jedynie spasione komarzyska.

Jak dojechać ? Po prostu skręcić w Kawęczynie w stronę rzeki i dojedziemy nad sam brzeg. Później trzeba tylko podjąć decyzję – pod prąd czy z nim....

Do zobaczenia nad tym pięknym odcinkiem rzeki. A jak pięknym, zobaczcie na dołączonych zdjęciach.Wisła - Kawęczyn (obw 3) opis łowiska:

Akwen: Rzeka Wisła: od ujścia Pilicy - do ujścia Narwi (obw. 3) »
GPS: N 52o 1' 37" E 21o 13' 2"
Położenie: Województwo: Mazowieckie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:RAPR
Noclegi w pobliżu: Góra Kalwaria - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Mazowiecki

 

3.5
Oceń
(24 głosów)

Wisła - Kawęczyn (obw 3) mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

łysy wążłysy wąż
0
Przepiękny kawałek Wisły. Mimo bliskości miasta, mamy wrażenie że jesteśmy nad dziką rzeką. I chyba tak jest w rzeczywistości - jeżeli nie bedziemy zwracali uwagi na śmieci ( pozostawione przez wędkarzy ). Znajduje się tam wiele dobrych miejsc do łowienia metodą gruntową, albo na przystaweczkę. Niestety dla spiningistów jest to dość trudna technicznie woda. Możemy liczyć na bolenie, jazie, klenie i okonie, czasem na kawałku spokojnej wody stanie szczupak. Sandacze i sumy z tych okolic są dla mnie dużym wyzwaniem.... Jak na razie są chyba po prostu sprytniejsze. Jeżeli ktoś preferuje żywczyka, ma większe szanse. Niewątpliwą " wadą " tego miejsca, jest ( o czym już pisał Zbyszek ) łatwy dojazd = liczne towarzystwo braci wędkarskiej i nie tylko, oraz MILIONY, MILIARDY, TRYLIONY nienażartych komarów. Niektóre są wielkie jak jaskółki...... (2008-09-04 18:23)
kwasikkwasik
0
a gdzie jest Kawęczyn? (2008-09-05 10:54)
łysy wążłysy wąż
0
jedziesz drogą z konstancina do góry kalwarii i po kilku kilometrach skręcasz w lewo na miejscowość Dębówka. Drzesz prosto tak jak prowadzi droga i na skrzyżowaniu z pierwszeństwem w prawo jedziesz prosto. Za wałem przeciwpowodziowym masz dość dobrą drogę gruntową - po obfitych deszczach nie jest już taka dobra :-) Miejsc do wędkowania sporo. powodzenia P.S. jak połapiesz to napisz o swoich wrażeniach (2008-09-08 10:48)
dany21dany21
0
Wędkuje na Wiśle przy ujściu Pilicy, niestety jak w Wiśle jest niski poziom wody to i ryby znikaja. A jak jest na tym odcinku?? (2008-09-08 18:57)
łysy wążłysy wąż
0
jak jest niżówka na Wiśle, to wody jest tam nie za wiele, ale ryby podchodzą pod brzeg. Pod opaską ( bo jest tam też kawałek kamieni ) ciągnie się rynna - nie za głęboka, ale rybki tam wpływają za paszą. Jednak przy bardzo niskim stanie wody na spektakularne sukcesy bym nie liczył. Chociaż to Wisła - wszystko może się zdarzyć.:-) połamania (2008-09-10 18:34)
mariomariomariomario
0
jedziesz drogą z konstancina do góry kalwarii i po kilku kilometrach skręcasz w lewo na miejscowość Dębówka. Drzesz prosto tak jak prowadzi droga i na skrzyżowaniu z pierwszeństwem w prawo jedziesz prosto. Za wałem przeciwpowodziowym masz dość dobrą drogę gruntową - po obfitych deszczach nie jest już taka dobra :-) Miejsc do wędkowania sporo. powodzenia P.S. jak połapiesz to napisz o swoich wrażeniach sorry ale czynie w lewo?? (2009-08-20 18:01)
lobowklobowk
0

Witam, odwiedziłem dziś to miejsce piękne widoki!!!!!!!!!! Z rybami trochę gorzej . Łowiłem w miejscu gdzie główny nurt łączy się z kopaniem piasku na końcu wyspy. Płytko czy Są tam jakieś dołki? A może ktoś zdradzić mi miejsce gdzieś w tej okolicy na dużego leszcza . Wyniki połowu sportowe kilka krąpi, kiełb, świnka. Pozdrawiam

(2011-09-22 19:48)
rogos25rogos25
0
łowił może ktoś ostatnio? (2013-06-06 11:59)

skomentuj ten artykuł